امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۲۲:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137455
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 21
«عصام شیحه» رئیس کمیته سیاسی حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره آمادگی احزاب ...

«عصام شیحه» رئیس کمیته سیاسی حزب الوفد مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره درباره آمادگی احزاب برای انتخابات پارلمانی مارس آینده این کشور تاکید کرد: احزاب کنونی هرگز نمی‌توانند ائتلافی قوی را تشکیل بدهند و ائتلاف‌هایی که تاکنون تشکیل شده ضعیف و هر لحظه احتمال فروپاشی آن می‌رود.

وی با اشاره به اینکه همه ائتلاف‌های تشکیل شده در برهه کنونی مصر به محض تشکیل پارلمان جدید متلاشی خواهد شد، گفت: پارلمان آتی هرگز از حضور اخوان المسلمین و به طور کلی اسلام‌گراها خالی نخواهد بود و انتظار می‌رود که اسلام‌گراها دستکم 10 درصد کرسی ‌ای پارلمان را تصاحب کنند.

شیحه که در حاشیه یکی از کنفرانس‌های قاهره صحبت می‌کرد، گفت: قانون انتخابات پارلمانی رویای احزاب در رعایت مساوات و برابری فرصت‌ها را بر باد داده است.

وی افزود: به دلایل زیادی نمی‌توان روی پارلمان آتی حساب کرد و آن هم به خاطر پراکندگی احزاب و شفاف نبودن دیدگاه‌های آنهاست که موجب شده 80 درصد از کرسی‌ها به نامزدهایی که بر اساس نظام فردی انتخاب می شوند، اختصاص یابد و این پیروزی گسترده‌ای را برای تجار و سرمایه‌داران و افراد با نفوذ و دارای تعصبات قبیله‌ای فراهم می‌کند و بدین گونه نسخه پارلمان‌های سابق روی کار خواهد آمد.

رهبر حزب الوفد مصر تاکید کرد: احزاب در پارلمان آتی در دو فراکسیون خواهند بود که یکی حامی رئیس جمهور و دیگری مخالف خواهند بود و فراکسیون حامی رئیس جمهور بسیار بزرگ خواهد بود و مخالفان هیچ تاثیری در تصمیم گیری‌های پارلمان نخواهند داشت.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها