امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137457
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۵۳
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم افتتاح دوره دکترای

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه مراسم افتتاح دوره دکترای دانشکده دافوس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز در دو رشته دکترا پذیرا داشتیم و بنا داریم در افق چشم‌انداز همه پرسنل ناجا مدارک تحصیلی‌شان با عنوان شغلی‌شان مطابقت داشته باشد.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: بدنه ناجا دارای دو گروه از افراد است، گروه اول، درجه‌داران و متصدیانی که با مدرک پایان دوره دبیرستان وارد ناجا شده‌اند و با ارتقا از درجه‌داری به افسری می‌رسند و گروه دوم نیز فارغ‌التحصیلان دانشگاه افسری هستند.

وی با بیان این مطلب که میانگین تحصیلات پرسنل ناجا 14 تا 15 سال تحصیلی است، گفت: در آینده باید میانگین تحصیلات 2 تا 3 سال ارتقا پیدا کند.

وی با بیان این مطلب که بدنه نیروی انتظامی اجرایی است و با وزارتخانه‌هایی که بدنشان کارشناسی است متفاوت است، افزود: اینکه فردی فوق‌لیسانس را در نقطه صفر مرزی در کمین بگذاریم مسلماً چنین سرمایه‌گذاری برای ما غیرطبیعی است.

سردار احمدی مقدم در پاسخ به سؤالی در مورد بودجه نیروی انتظامی گفت: بودجه ناجا 15 درصد افزایش داشته؛ این نشانه آن است که مشکلات ما برای پیشرفت بیشتر در سال آینده ادامه پیدا می‌کند، چرا که این افزایش تنها افزایش ضریب حقوق را در بر می‌گیرد و بیشتر بودجه صرف هزینه های ناجا می‌شود.

وی گفت: در حوزه تملک و دارایی، دولت توجه کرده و این بودجه از 100 میلیارد به 200 میلیارد ارتقا یافته و در هیچ رقمی رشد قابل توجهی نداشته‌ایم؛ البته در مجلس پیگیر هستیم.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: سرعت ما البته کند می‌شود ولی ما از حرکت باز نمی‌مانیم.

فرمانده نیروی انتظامی در مورد بودجه مرزبانی گفت: دولت کار خوبی کرده و ردیف کامل بودجه مرزها را کامل واگذار کرده و این عملکرد خوبی است.

سردار احمدی‌مقدم به ادامه روند کاهش سرقت در کشور اشاره کرد و گفت: در آذر امسال نسبت به آذر گذشته 7 درصد کاهش سرقت داشته‌ایم، ولی آمار امسال ما 2 درصد کاهش داشته و این روند را تا پایان سال ادامه می‌دهیم، البته در کاهش سرقت و تصادفات نیز آهنگ خوبی داریم.

وی در مورد حادثه آمر به معروف روز جمعه تهران و ایرادات شورای نگهبان در مورد لایحه امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: آن چیزی که مجلس تصویب کرده، شورای نگهبان به آن ایراداتی گرفته و مجلس در حال اقدام برای اصلاح آن است و کل این مطلب رد نشده است.

این مقام ارشد انتظامی تأکیدکرد: ناجا در چارچوب قانون از آمر به معروف حمایت می‌کند به شرط آنکه آمر به معروف و فرد ناهی از منکر برخورد عملی نکنند، اما اگر آمر به معروف تذکر زبانی داد و ناهی از منکر چاقو زد، ما با آن برخورد می‌کنیم.

وی در مورد حادثه تهران گفت: به فرمانده انتظامی تهران بزرگ دستور داده‌ام که هر چه سریع‌تر ضارب را دستگیر کنند.

سردار احمدی مقدم در مورد حادثه گلپایگان گفت:‌ این گروه سرقت‌هایی از سال گذشته منجر به قتل و خشونت داشتند و اگر تک‌تک سرقت‌ها در همان زمان تعقیب و مجازات می‌شد و آن جدیت بود این اتفاق نمی‌افتاد.

وی تأکید کرد: عدم رعایت نکات ایمنی همچنین عدم استفاده از جلیقه ضدگلوله باعث آسیب دیدن بیشتر افراد ناجا شد و در تلاشیم که حوادث مشابه تکرار نشود.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: در آگاهی، بخشی برای رصد جرایم خشن درنظر گرفته شده مثل سرقت مسلحانه، گروگان‌گیری و قتل که هر پرونده باید به صورت مجزا تا وصول نتیجه نهایی پیگیری شود.

فرمانده نیروی انتظامی پیگیری حادثه گلپایگان را کار خوبی ارزیابی کرد و گفت: همین که سارقان مجبور بودند که پشت سر هم خودروی خود را تغییر دهند نشان از تعقیب و تلاش ناجا بود، البته ما با گزارشات تشخیص هویت برای ما مشخص شده بود که این افراد در کدام صحنه‌ها بوده‌اند که البته درنهایت با چند مرحله تعقیب و گریز آنها را دستگیر کردیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار