امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13746
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 174
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، درچارچوب بازداشت شدگان "تحصن آزادی"، 11 نوجوان کمتر از 18 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری الجزیره العربیه، درچارچوب بازداشت شدگان "تحصن آزادی"، 11 نوجوان کمتر از 18 سال بازداشت شدند.

بازداشت این نوجوانان سه شنبه گذشته در مرکز بازپروری در شهر بریده انجام شد و آنها به مدت 15 ساعت با دستان بسته در داخل یک اتوبوس بدون آب و غذا دربازداشت بودند و نتوانستند نماز بخوانند.

شهرهای مختلف عربستان سه شنبه گذشته شاهد برگزاری تحصن آزادی بود که نیروهای رژیم سعودی بیش از 140 مرد و زن شرکت‌کننده در آن را بازداشت کردند.

تحصن آزادی با مشارکت گسترده زنان و همچنین حضور نوجوانان همراه بود که پرچم‌های سفید رنگ را به نشانه مسالمت آمیز بودن جنبش خود در دست داشتند.

فعالان حقوق بشری می‌گویند که بیش از 30 هزار زندانی سیاسی بدون محاکمه شدن یا تفهیم اتهام در زندان‌های رژیم سعودی به سر می‌برد اما این رژیم تعداد آنها را بسیار کمتر از این اعلام کرده است.

شهرهای مختلف عربستان از بیش از یکسال و نیم پیش شاهد برگزاری تظاهرات برای درخواست جهت آزادی و روی کار آمدن نظامی منتخب برآمده از خواست مردم است که با سرکوبگری رژیم سعودی و کشته یا زخمی شدن شماری از معترضان یا بازداشت و شکنجه آنها روبرو شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها