امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۴:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137481
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 53
یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: نزدیک به یکسال است که در فاصله 200 متری سکوی SPD9 از فاز 9 پارس ...

یک منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: نزدیک به یکسال است که در فاصله 200 متری سکوی SPD9 از فاز 9 پارس جنوبی گاز ترش از خط لوله 32 اینچی این سکو نشت می‌کند.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد گس‌کت این سکو خراب شده و تاکنون مسئولان شرکت نفت گاز پارس اقدام به تعمیر نکرده‌اند.

این مقام مسئول تصریح کرد: در حال حاضر گاز ترش استحصال شده از پارس جنوبی در دریا منتشر می‌شود که مشکلات زیست محیطی فراوانی را به بار می‌آورد.

گزارش خبرنگار فارس حاکی است گاز ترش حاوی ترکیب سولفید هیدروژن است که بسیار سمی و مهلک است، به گونه‌ای که به عنوان یکی از دلایل اصلی تلفات کارکنان دکل های حفاری میادین نفت و گاز در دریا محسوب و حتی یکبار تنفس آن می‌تواند منجر به مرگ شود.

روزگذشته نیز یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از حادثه نشت گاز ترش از سکوی فاز 15خبر داد که بلافاصله نیز انتقال گاز این خط لوله متوقف شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها