امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13749
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، صدها نفر از مردم هنگ کنگ از دولت خواستند از تحویل «ادوارد اسنودن» افشا کننده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از گاردین، صدها نفر از مردم هنگ کنگ از دولت خواستند از تحویل «ادوارد اسنودن» افشا کننده اسناد و مدارک آژانس امنیت ملی آمریکا به این کشور خودداری کند.

این معترضان همچنین اعتراض شدید خود را نسبت به برنامه‌های جاسوسی سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا از مردم و کاربران اینترنتی در سراسر جهان نشان دادند و از ادوارد اسنودن حمایت کردند.

اسنودن که اخیرا در مصاحبه با روزنامه گاردین طرح‌های نظارتی و جاسوسی اینترنتی آمریکا را افشا کرده بود به نظر می‌رسد در هنگ کنگ زندگی می‌کند و هم اکنون در هنگ کنگ به سر می‌برد.

معترضان در مقابل کنسولگری آمریکا تجمع کردند و بنرهایی حمل می‌کردند که روی آن نوشته شده بود «آزادی بیان»، «از اسنودن حفاظت کنید»، «به قوانین هنگ کنگ احترام بگذارید».

در عین حال، اسنودن که برنامه‌های محرمانه جاسوسی آمریکا را فاش کرده بود، اعلام کرد که ظرف چند هفته و ماه آینده گزارشات بیشتری درباره برنامه جاسوسی سازمان‌های امنیتی آمریکا منتشر خواهد شد.

ادوارد اسنودن مامور سابق سیا است که اخیرا در گفت‌وگو با روزنامه‌های «گاردین» و «واشنگتن پست»، اطلاعات برنامه مخفیانه جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا از تماس‌های تلفنی و اینترنتی شهروندان آمریکایی و سایر کشورهای جهان را از طریق شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و فیس‌بوک، افشا کرده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها