امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۲:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137494
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۴۷
تعداد بازدید: 100
مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی عملکرد قوه قضاییه نسبت ...

مجتبی شاکری عضو شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پاسخ به سوالی مبنی بر ارزیابی عملکرد قوه قضاییه نسبت به تخلفات مهدی هاشمی گفت: قوه قضاییه تاکنون با جدیت پرونده تخلفات مهدی هاشمی را دنبال کرده است و  نظارتی که مردم بر روی این مسائل دارند امر مهمی است که اجازه نمی‌دهد حق پایمال شود و با شناختی که از قوه قضاییه داریم این است این نهاد قانونی به مسیر خود برای پیگیری حق ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه پس از صدور حکم برای تخلفات هاشمی جلسات دادگاه می‌تواند از صدا و سیما پخش شود، تصریح کرد: مردم اگر فیلم‌های جلسات رسیدگی دادگاه را به طور مستقیم نگاه کنند، این امر می‌تواند هم برای قوه قضاییه مفید باشد و هم اینکه در تقویت ایجاد روحیه اعتماد و عدالت‌خواهی مردم کمک کند که همه به آن نیازمند هستیم.

شاکری ادامه داد: نام بردن از افراد هنگامی ممنوع است که به مرحله حکم نرسیده باشد اما اگر حکم صادر شد ممنوعیتی در بردن نام فرد متخلف وجود ندارد چرا که مردم و رسانه‌ها باید در جریان تخلف قرار بگیرند که  این امر می‌تواند تاثیرات بسیاری را به همراه داشته باشد.

عضو شورای شهر تهران در پایان با اشاره به ضرورت نقش رسانه‌ها در پیگیری عدالتخواهی در جامعه خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاهی که حق را بدون در نظر گرفتن ملاحظات شخصی و منافع افراد اجرا می‌کند نقش مهمی دارند چرا که برای مثال هنگامی که پاساژ علاءالدین تخریب شد برای مردم مهم بود که رسیدگی به تخلف صورت گرفته چگونه خواهد بود که در صورت اجرای حکم این امر موجب امید حق‌طلبان و ناامیدی متخلفان می‌شود.

انتهای پیام/


 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها