امروز : سه شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 19
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137510
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 71
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران آلمانی در 4 شهر بزرگ این کشور در اعتراض به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، هزاران آلمانی در 4 شهر بزرگ این کشور در اعتراض به راهپیمایی& zwnj;های هفتگی نژادپرستان و گروه‌های ضداسلامی این کشور، تظاهرات کردند.

چندی است که گروه‌های نژادپرست نئونازی، با به راه انداختن راهپیمایی‌های هفتگی در شهرهای جنوبی به خصوص شهر تاریخی «درسدن»، نسبت به حضور مسلمانان در این کشور اعتراض می‌کنند؛ اعتراضات و تحرکات خیابانی طرفداران اسلام‌هراسی، در رسانه‌ها با نام «پگیدا» شناخته می‌شود.

امروز اما، هزاران آلمانی در شهرهای برلین، اشتوتگارت، کلن و مرکز اصلی نئونازی‌ها، یعنی همان شهر درسدن، به خیابان‌ها آمدند و احترام به پیروان دیگر ادیان به جای بسط گفتمان «خارجی‌هراسی و نژادپرستی» را خواستار شدند.

کسبه و مقامات مذهبی مسیحی شهر کلن نیز از پیش اعلام کردند که به نشانه همبستگی با تظاهرکنندگان و اعتراض به نژادپرستان، برق مغازه‌ها و کلیساها را خاموش خواهند کرد.

بسیاری از مسلمانان آلمان، از اتباع ترکیه هستند که در دهه‌های میانی قرن بیستم، برای کار و بازسازی آلمان پس از جنگ، به این کشور مهاجرت کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار