امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137515
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قرار است خالد بن بندر رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان در این هفته به آمریکا سفر کند تا در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، قرار است خالد بن بندر رئیس دستگاه اطلاعاتی عربستان در این هفته به آمریکا سفر کند تا در آنجا با مقامات کاخ سفید درباره آخرین تحولات گفت‌وگو کند.

در همین زمینه پایگاه خبری «سورایس» نوشته که حمله به منطقه مرزی در شمال عربستان باعث نگرانی عربستان و آمریکا شده و محور گفت‌وگوهای شاهزاده‌های سعودی با مقامات آمریکایی در این باره خواهد بود.

این پایگاه خبری-تحلیلی در ادامه نگرانی از نزدیک شدن داعش به مرزهای عربستان و حتی ورود آنها به خاک این کشور را دلیل نگرانی فزاینده واشنگتن و ریاض می‌داند.

روز گذشته وزارت کشور عربستان اعلام کرد که انفجاری تروریستی در مرز شمالی این کشور در منطقه «عرعر» (مرز عربستان با عراق) صورت گرفت و فرمانده منطقه مرزی شمالی عربستان به همراه یک نیروی گارد مرزی جان خود را از دست دادند.

از سوی دیگر همزمان با بیماری پادشاه و اخبار ضد و نقیض درباره وضعیت جسمانی وی، شبکه تلویزیونی النهار مصر خبر داد که طی ساعات آینده دربار عربستان برکناری پادشاه را اعلام می‌کند و زمام امور به سلمان بن عبدالعزیز ولیعهد عربستان سپرده می‌شود.

براساس این گزارش، مقرن بن عبدالعزیز هم به عنوان ولیعهد و متعب بن عبدالله پسر پادشاه فعلی عربستان نیز به عنوان معاون دوم نخست وزیر و محمد بن سلمان هم به عنوان وزیر دفاع جدید عربستان معرفی خواهند شد.

همچنین منابع رسانه‌ای در کویت خبر دادند که دیدار برنامه ریزی شده میان سران کویت، عربستان و مصر به دلیل وخامت حال ملک عبدالله لغو شده است.

از سوی دیگر، «سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان روز سه شنبه به نیابت از ملک عبدالله پادشاه عربستان سخنرانی سالانه وی در مجلس را اجرا خواهد کرد.سلمان بن عبدالعزیز که معاون رئیس شورای وزیران عربستان نیز است روز دوشنبه در نشست این شورا آخرین وضعیت جسمی شاه سعودی را به اطلاع وزرای عربستانی رساند.

روزنامه الشعب هم خبر داد، سی‌دی‌های به طور گسترده درحال پخش در عربستان درباره وجوب اطاعت از ولی امر و التزام به خانواده آل سعود است.این سی‌دی‌ها که حاوی سخنرانی‌های مفتی‌های وهابی درباره لزوم اطاعت از پادشاه و محکوم کردن هرگونه مخالفت با وی براساس برداشت سلفی‌ها و وهابیون از دین اسلام است و بر روی این سی‌دی‌ها با اشاره به سرنوشت شوم مردم 5 کشور منطقه، نوشته شده ما در مقابل خداوند مسئول هستیم.

پادشاه 90 ساله عربستان از روز چهارشنبه گذشته بدون اعلام قبلی راهی شهرک پزشکی ملک عبدالله در ریاض شد.

رسانه‌های سعودی گزارش داده بودند که وی برای انجام پاره‌ای آزمایش‌های پزشکی به شهرک ملک عبدالله منتقل شده است و دیوان پادشاهی عربستان در دومین بیانیه خود اعلام کرده بود که پادشاه عربستان دچار التهاب ریه شده و لوله‌ای برای بهبود وضعیت تنفس وی کار گذاشته شده و وضعیت جسمی وی مطلوب است.

این در حالی است که اعزام فوری پادشاه سعودی به بیمارستان حاکی از وخامت وضعیت جسمی وی دارد، برخی گزارش‌ها حاکی است که وی دچار مرگ مغزی شده و با کمک دستگاه‌‌های احیا زنده نگه داشته‌ شده است.

روز یکشنبه نیز برخی اخبار حاکی از ممنوع الملاقات شدن ملک عبدالله منتشر شده بود.

در چنین شرایطی فعالان رسانه‌ای عربستانی خبر داد که طی ساعات آینده مردم خبر مهم و حساسی را خواهند شنید که گروهی از آن خوشحال و گروه دیگری ناراحت خواهند شد.در همین راست هشتگی تحت عنوان #وفاة_الملک_عبدالله [مرگ ملک عبدالله] در توئیتر ایجاد شد و برخی نیز این توئیت را با هشتگ #هلاک_الطاغوت [هلاکت دیکتاتور] منتشر کردند.

از سوی دیگر گروهی از عربستانی‌ها از مردم خواستند که پادشاه این کشور را که در بستر بیماری به سر می‌برد از دعا محروم نکنند و برای او دعا کنند اما برخی دیگر با نفرین ابراز امیدواری کردند که هرچه سریعتر خبر مرگ او منتشر شود. 
انتهای پیام/
 
   
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها