امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۱۷:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137543
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌سید ابوالفضل رضوی در نخستین همایش علمی مدیریت روستایی و توسعه پایدار اظهار داشت: یکی از مشکلات روستاها نوع نگاه ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌سید ابوالفضل رضوی در نخستین همایش علمی مدیریت روستایی و توسعه پایدار اظهار داشت: یکی از مشکلات روستاها نوع نگاه به قانون این بخش است.

وی ادامه داد: وقتی که روستاها را سکونتگاه می& zwnj;دانیم انتظار تولید از آن نمی‌توان داشت و باید در تعریف روستا بازنگری صورت بگیرد.

رضوی بیان داشت: روستاها سرمایه‌هایی دارد که در بسیاری از شهرها وجود ندارد و بعضی از آثار تاریخی کشف شده بیش از سه هزار سال در آن روستا قدمت دارد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور  بیان داشت: امسال در قانون بودجه کمک دولت به واحدهای تولیدی است که در این خصوص تنها به سراغ واحدهای تولیدی شهری می‌روند ولی از واحدهای تولیدی در روستا حمایتی نمی‌شود.

وی بیان داشت: امسال 1350 میلیارد تومان فروش سیر و گردو در استان همدان داشته‌ایم و این یک کارگاه تولیدی بسیار بزرگ است که باید از آن حمایت شود.

رضوی یادآور شد: چرا در شورای روستاها نمی‌توان کوچکترین تصمیمی را در توسعه محل سکونت و دیگر موضوعات مربوط به روستا داشته باشند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور بیان داشت: امروز پس از 36 سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید قبول کنیم رشد و هوشمندی سیاسی آنها از شهرنشینان بیشتر است چرا که در روستاها بیش از 90 درصد در انتخابات شرکت کردند.

وی یادآور شد: اعتبارات روستایی باید در اولویت قرار بگیرد و تعیین شاخص‌های اقتصادی روستایی انجام شود تا توسعه روستاها به نتیجه برسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها