امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۰۶:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137546
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش فارس، علی محمد نائینی طی سخنانی در مراسم اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه تسنیم، یکی از موفق ترین جشنواره های شهرداری تهران است که با ...

به گزارش فارس، علی محمد نائینی طی سخنانی در مراسم اختتامیه این جشنواره با بیان اینکه تسنیم، یکی از موفق ترین جشنواره های شهرداری تهران است که با احساس، اخلاق، نوآوری به خوبی برگزار شد، اظهار داشت: محور این کار بانوان هستند، زیرا کارهایی که بانوان به عهده می گیرند، با ذوق، ابتکار، خلاقیت و با احساس مسئولیت به خوبی انجام می شود.

وی با بیان اینکه امروز زنان محور تحولات فرهنگی و تعالی خانواده هستند، تصریح کرد: زنان محور بسیاری از تحولات اجتماعی هستند که بدون تردید بانوان در سطح جامعه به بهترین شکل ممکن عمل می کنند. زنان هدف اصلی تهاجم فرهنگی در زمان حال است؛ زیرا دشمن می داند کدام کانون را مورد هدف قرار دهد.

قائم مقام معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه تهاجم فرهنگی یک موضوع جدی است، اذعان کرد: تمامی کانون های مختلف اجتماعی ما مورد تهاجم فرهنگی قرار گرفته اند که می توان در این بین به جوانان، نوجوانان و خانواده ها اشاره کرد.

مشاور شهردار تهران با تاکید بر اینکه امروز جهان، عرصه کارزار فرهنگی است، ادامه داد: کسی در این عرصه موفق است که قدرت فرهنگی، تولید، بازتولید، نوآوری و خلاقیت داشته باشد.

وی با بیان اینکه روش های سلبی تاثیرات تعیین کننده ای در این زمینه ندارد، افزود: آن چیزی که مانع تغییرات فرهنگی جدی در سطح جامعه است، مخاطرات زیادی است که ما باید در این زمینه هویت فرهنگی خود را به نحو احسن حفظ کنیم.

نائینی با اشاره به اینکه ارزش ها و باورها باعث تلاش برای افزایش ظرفیت های فعلی ما می شود، گفت: باید باور کنیم که می توانیم با استفاده از ظرفیت های فرهنگی بسیاری از مشکلات را مرتفع کنیم. باید باور کنیم که دشمن طراحی های دقیقی را برای ما انجام داده که بسیاری از آنها برنامه ریزی شده هستند.

قائم مقام معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران با تاکید بر این موضوع که صدها مرکز مطالعاتی برای تغییر سبک زندگی به صورت برنامه ریزی شده فعالیت می کنند، اذعان کرد: مراکز فکری و مطالعاتی تلاش می کنند تا فکر و روش ما را تغییر دهند و در این راستا، با رسانه ها به صورت هماهنگ کارهای خود را پیش می برند.

مشاور شهردار تهران ابراز داشت: تهاجم فرهنگی از طریق فیلم ها و سریال های شبکه های ماهواره ای تاثیرات خود را بر جامعه ما می گذارد؛ این در حالی است که این تغییرات، محسوس نیست و به یک دوره ده تا 15 ساله نیاز دارد تا اثر خود را نشان دهد.همچنان که دشمن هوشمندانه کار می کند، راه مواجهه با جبهه مهاجم نیز باید بسیار هوشمندانه طراحی شود.

وی با بیان اینکه این دوره از جشنواره تسنیم نسبت به سال های قبل به صورت هدفمند و با فضای بهتری برگزار شد، گفت: کسانی که در ایده پردازی، ترویج، تبلیغ و تولید فعالیت داشته اند، محصولات خود را به بهترین شکل ممکن عرضه کرده اند.

نائینی خاطر نشان ساخت: اینکه مد و لباس یکی از مهمترین موضوعات سبک زندگی است، این در حالی است که سبک زندگی از مهمترین موضوعات تهاجم فرهنگی است؛ سبک زندگی باعث تغییر هویت افراد می شود.

مشاور شهردار تهران با بیان اینکه افکار عمومی هویت جامعه هستند، خاطرنشان کرد: مدیریت شهری فضا و ظرفیت بسیار مناسبی را برای شکل دادن به افکار عمومی داراست.به این منظور، شهردار تهران با این اعتقاد در این مسیر قدم برداشته است.

وی در پایان یادآور شد: تمام دستگاه های حاکمیتی با تمام توان و ظرفیت خود باید به عرصه تغییر سبک زندگی قدم بگذارند، در این زمینه شهرداری تهران و معاونت اجتماعی فرهنگی آن، برنامه ریزی های مدونی را در دستور کار قرار داده اند.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار