امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۲:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137547
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جعفر اصلانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله در نشست خبری کنگره ملی تروما از تعیین این دانشگاه به عنوان ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، جعفر اصلانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله در نشست خبری کنگره ملی تروما از تعیین این دانشگاه به عنوان قطب ترومای کشور خبر داد.

وی گفت: با توجه به سوابقی که ما در درمان تروماها داشتیم اعلام آمادگی کردیم تا به عنوان قطب علمی انتخاب شویم.

اصلانی افزود: شاید تجربیات دفاع مقدس در این موضوع به کمک ما آمد و از آنجایی که ما در جنگ تحمیلی توانسته بودیم از تمام ظرفیت‌های علمی کشور به نحو احسن استفاده کنیم موضوع تروما را نیز به دانشگاه بقیة‌الله و سپاه سپردند.

وی با اشاره به برگزاری کنگره ملی تروما گفت: مخاطبان کنگره عمومی جامعه هستند و باید تروما به عنوان یک معضل و مشکل در جامعه برطرف شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله تأکید کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران از پلیس، وزارت راه، وزارت بهداشت، شهرداری و ... همه باید در موضوع تروما به کاهش آسیب‌های آن کمک کنند.

وی قشر فعال جامعه را قربانی تلفات رانندگی عنوان کرد و گفت: مسئولیت فرهنگی و اطلاع‌رسانی جامعه نیز باید پس از برگزاری کنگره در جهت آموزش عموم مردم بکوشند.

اصلانی همچنین از به روز نبودن امکانات پیشگیری، درمان و توانبخشی کشور در حوزه تروما خبر داد و گفت: در این حوزه مشکلات جدی داریم و امکانات ما باید هر چه زودتر به روز شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تروماسنتر در تهران نیاز است یا خیر، گفت:تروماسنتر سطوح مختلفی دارد و اکنون آمریکا بین 300 تا 350 تروماسنتر دارد و حتی برخی کشورهای اطراف نیز در این حوزه از ما جلوتر حرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که حتماً در بیانیه انتهایی کنگره به آن اشاره می‌شود لزوم تأسیس تروماسنتر است. تروماسنتر هم آموزش می‌دهد هم خدمت‌رسانی می‌کند و هم گایدلاین‌ها را تعریف می‌کند ضمن اینکه وزیر بهداشت نیز قبول کرده که تهران نیاز به یک تروماسنتر درخور شأن این شهر دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بقیة‌الله از مکان‌یابی 3 نقطه در منطقه 18 شهرداری برای احداث تروماسنتر تهران خبر داد و گفت: به دنبال جایی هستیم تا هم دسترسی‌های زمینی و هم دسترسی‌های هوایی به آن مقدر باشد و به این منظور نیازمند همکاری شهرداری تهران برای مکانیابی و احداث تروماسنتر در شهر تهران هستیم.

وی همچنین به نقش آموزش در کاهش تلفات حوادث رانندگی اشاره کرد و گفت: آلمان‌ها در دهه 70 تلفاتی نزدیک به تلفات ما در حوادث رانندگی داشتند اما دست به دست یکدیگر دادند و آمار خود را به شدت پایین آوردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها