امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137551
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، پرویز آراسته پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه، پرویز آراسته پیش از ظهر امروز در نشست خبری که در سالن جلسات اداره حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ترتیب یافت، با اشاره به تعداد کشف سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز در این استان، اظهار کرد: در 9 ماه گذشته امسال 27 مورد سلاح غیرمجاز و 46 قبضه سلاح مجاز از شکارچیان آذربایجان غربی کشف شده است.
وی به تعداد متخلفان شکارچی دستگیر شده در 9 ماه امسال اشاره کرد و گفت: در طول 9 ماه امسال 173 شکارچی دستگیر شده‌اند.
آراسته به سرشماری گونه‌های قوچ، میش و بز در منطقه حفاظت شده مراکان اشاره کرد و افزود: طبق سرشماری صورت گرفته در 9 ماه امسال این منطقه دارای 2 هزار و 754 راس بز، 306 راس قوچ و یک هزار و 76 راس میش می‌باشد که در مجموع 4 هزار و 581 گونه وجود داشته که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش پیدا کرده است.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی به سرشماری نیمه‌زمستانی پرندگان آبزی و کنار آبزی اشاره کرد و گفت: این سرشماری در حال اجرا بوده و این گونه‌ها در 6 تالاب بین‌المللی استان در حال شناسایی است.
وی به تعداد گونه‌های شناسایی شده در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در سال 92 حدود 276 گونه انواع پرنده شناسایی شده که این گونه‌ها 55 درصد از تعداد گونه‌های کشور را شامل می‌شود.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی ادامه داد: سرشماری گونه‌های پرندگان سال 93 تا هفته آینده توسط محیط زیست استان اعلام می‌شود.
آراسته همچنین از افتتاح و آغاز به کار سایت دفع زباله در استان در آینده نزدیک خبر داد و تصریح کرد: اعتبارات لازم جهت دفع زباله‌های شیمیایی و خطرناک مهیا شده و پس از مطالعات صورت گرفته در این راستا این سایت در استان احداث می‌شود.
انتهای پیام/61003/ر20/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار