امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137555
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
غلامرضا مهرجو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شهرستان دشتی، در پاسخ به این سئوال که برای تحقق وعده عملیاتی ...

غلامرضا مهرجو امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در شهرستان دشتی، در پاسخ به این سئوال که برای تحقق وعده عملیاتی شدن دو سد باغان و دشت پلنگ چه برنامه‌ای دارید، بیان داشت: با پیگیری‌هایی که از طرف استاندار، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان، بنده و نماینده مردم در مجلس به صورت جمعی صورت گرفت تجهیز کارگاه سد دشت پلنگ انجام و عملیات اجرایی راه دسترسی آن شروع شده که قرار است فاینانس آن توسط چینی‌ها انجام شود.
 وی اضافه کرد: سد باغان نیز که مشترک بین دشتی و جم است به عنوان فهرست فاینانس چین است و انتظار داریم عملیات اجرایی آن بزودی انجام شود.
فرماندار دشتی تاکید کرد: هر دو پروژه سد دشت پلنگ و سد باغان از پروژه‌های مهم در شهرستان دشتی است که در فهرست اولویت وزارت نیرو قرار دارد و پس از امضای موافقت‌نامه آن، این پروژه‌ها شروع خواهد شد.
مهرجو اظهار داشت: در سال جاری مبلغ 39 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی، دو درصد نفت و گاز و تبصره 22 ماده 180 به شهرستان دشتی اختصاص یافته است.
فرماندار شهرستان دشتی افزود: 265 پروژه نیمه تمام مربوط به گذشته است که بخش وسیعی از آنها مطالبات پیمانکاران است که با همین نگاه مبادرت به توزیع اعتبارات در فصل راه، بهداشت و درمان، آموزش، عمران شهری و روستایی کرده‌ایم.
مهرجو ادامه داد: در بخش عمران شهری مبلغ 12 میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های عمرانی چهار شهر شهرستان اختصاص داده شده است که مبلغ 4 میلیارد تومان آن مربوط به عمران شهری خورموج است البته بدون لحاظ کردن اعتبارات ارزش افزوده در ماه که به حساب شهرداری‌ها واریز می‌شود.
وی افزود: 95 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه‌های نیمه تمامی که در سطح شهرستان دشتی پراکنده هستند نیاز داریم این در حالی است اعتبار شهرستان از محل تبصره 22 قانون بودجه 39 میلیارد و 500 میلیون تومان است که این فاصله غیر محسوس است و ما در پروژه‌های نیمه‌تمام عقب هستیم و برخی از این پروژه‌ها از توجیه اقتصادی و فنی لازم برخوردار نیستند.
مهرجو گفت: در زمینه زیرساخت امکانات ورزشی در مرکز شهرستان وضعیت مطلوبی نداریم هر چند اعتباری در بخش ورزش مرکز شهرستان اختصاص داده‌ایم ولی باز هم کافی نیست و انتظار داریم با پیگیری‌هایی که از مرکز انجام می‌دهیم بتوانیم بخشی از اعتبارات به مراکز شهری اختصاص دهیم.
انتهای پیام/66001/غ30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها