امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۵:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137558
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید مسعود خاتمی دبیر علمی کنگره ملی تروما در نشست خبری این کنگره گفت: تروما همیشه بشر را تهدید کرده است. ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید مسعود خاتمی دبیر علمی کنگره ملی تروما در نشست خبری این کنگره گفت: تروما همیشه بشر را تهدید کرده است. این تهدید در قالب حوادث غیرمترقبه و حوادث دست‌ساز بشر نظیر جنگ& zwnj;ها نمود پیدا کرده است.

خاتمی ادامه داد: جنگ تحمیلی را در حالی پشت سر گذاشتیم که خیلی از رزمندگان ما و مردم دچار تروما شدند.

وی با بیان اینکه تلفات تروما با تلفات جنگ برابری می‌کند، گفت: در کاهش ترومای جاده‌ای آموزش و آگاهی‌بخشی به مردم بسیار مهم است.

دبیر علمی کنگره ملی تروما بالاترین علت مرگ جوانان ایرانی را تروما معرفی کرد و گفت: خیلی از خسارت‌هایی که تروما وارد می‌کند قابل محاسبه نیستند چرا که به صورت مادام‌العمر به فرد و اجتماعی هزینه وارد می‌کند.

وی در مورد موضوع تروماسنتر تهران گفت: تهران شدیداً به یک مرکز ترومای تخصصی نیاز دارد که امیدواریم این مرکز برای مقابله با بحران‌ها آماده شود و هنگام حوادث عادی برای مقابله با بحران‌های بزرگ تمرین کند.

خاتمی همچنین به موضوع نگهداری کسانی که دچار  ترومای روحی و روانی شده‌اند اشاره کرد و گفت: ما برای نگهداری کسانی که در زمان جنگ دچار مشکلات روحی و روانی می‌شدند مراکزی داشتیم و اکنون نیز مرکز نگهداری جانبازان روانی را تشکیل دادیم.

وی ادامه داد: روانپزشکان ما در حوزه درمانی ترومای روحی حوادث فعال هستند. زلزله بم به ما نشان می‌دهد که چقدر موضوع روانپزشکی در درمان ترومای روحی و روانی مؤثر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها