امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137569
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در هفتاد و چهارمین نشست خبری خود با اصحاب ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; غلامحسین محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه در هفتاد و چهارمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در خصوص شوراهای حل اختلاف گفت: اساس شورای حل اختلاف باید کار صلح و سازش باشد و فلسفه وجودی آن این است که کار قوه قضائیه را کم کند. بعد آمدند مسائل کوچکتر را گفتند در شورا قاضی حل و فصل کند بنابراین در شورای حل اختلاف حکم صادر نمی‌شود.

وی افزود: ما در ارزیابی‌‌هایی که در این 5 سال و چند ماه داشتیم به این نتیجه رسیدیم که در مجموع کارکرد این شورا مناسب است ولی باید حکم کردن قاضی را به خود قوه قضائیه واگذار کرد و شاید از این جهت موجب تجدید‌نظر در عملکرد شورا بشود.

وی در خصوص تخریب پاساژ علاء‌الدین اظهار داشت: قوه قضائیه هنوز ورود نکرده است و چون قوه وارد نشده من اظهار‌نظری نمی‌کنم ولی باید گفت چطور برخی‌ از قسمت‌های این پاساژ که در مرکز شهر و مدنظر مسئولان قرار دارد به صورت غیرقانونی ساخته شده و استفاده هم شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار