امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13757
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۵۶
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «رویترز»، منابع آگاه پلیس عراق اعلام کردند که کمپ گروهک تروریستی منافقین در بغداد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «رویترز»، منابع آگاه پلیس عراق اعلام کردند که کمپ گروهک تروریستی منافقین در بغداد مورد هدف خمپاره‌ای قرار گرفت و طی آن دو نفر کشته شدند.

گروهک تروریستی منافقین نیز از کشته شدن دو نفر از اعضایش خبر داد اما هنوز عامل این اقدام مشخص نیست.

سازمان منافقین در طول 25 سال سکونت در عراق به عنوان ابزار سرکوب دیکتاتور پیشین این کشور مورد استفاده قرار گرفته است. انتفاضه 1391 شیعیان عراق، قتل عام کردهای عراقی و در کل آمار بالای 25هزار نفر ترور این گروهک در خاک عراق قطع به یقین باعث خشم و نفرت مردم عراق از این گروه است. این موضوع در پیگیری مردم عراق برای اخراج هرچه سریعتر اعضای منافقین از خاک این کشور نیز کاملاً مشهود بوده که به عنوان نمونه می‌توان به فعالیت تشکل‌های مردمی قربانیان ترور عراقی در رابطه با این موضوع، مصاحبه‌های اعضای پارلمان این کشور یا حتی نصب تابلوهایی در استان «دیالی» ـ که یادآور جنایت‌های منافقین است ـ اشاره نمود.

با این حال اخراج منافقین از خاک عراق زمان‌بر شده و دلایلی همچون نبود کشور ثالث برای پذیرش اعضای این گروه تروریستی باعث شده که ملت عراق همچنان مجبور باشند هزینه‌های اقامت قاتلین خود را بپردازد.

کارشناسان بر این باورند در شرایط کنونی که منافقین از کمپ اشرف به لیبرتی در بغداد منتقل شده‌اند، هر کشته یا زخمی می‌تواند به عنوان ملعبه‌ای برای سران منافقین استفاده شود که پیوسته سعی دارند دولت عراق را به نقض حقوق بشر علیه خود محکوم نمایند و با مظلوم‌نمایی ابزاری در دست داشته باشند که در لابی‌های اروپایی از آن بهره‌برداری کنند. این اتفاق عیناً تکرار همان صحبت «مسعود رجوی» سرکرده منافقین است که به گفته تازه‌جداشدگان این گروهک، طی یک نشست داخلی بعد از درگیری 19فروردین سال 90 اعضای منافقین با پلیس عراق، گفته بود که اگر به جای 30 نفر کشته 300 نفر کشته می‌دادید، اشرف بیمه می‌شد.

مجاورت کمپ لیبرتی به محل اسکان اعضای گروهک القاعده در زمان جنگ‌های طائفه‌ای در سال 2005تا2009 نیز که اکنون هم محل سکونت گروه‌های وهابی تندرو می‌باشد به منافقین برای اجرای این خودزنی کمک می‌کند. البته سابقه همکاری نیروهای القاعده با اعضای منافقین در دریافت آموزش نظامی نیز سابقه همکاری‌های دوجانبه وهابی‌های تندرو و منافقین را یادآور می‌شود.

البته چنین حملات خمپاره‌ای به لیبرتی که برای نخستین‌بار نیست بیانگر این مسئله است که تعلل در اخراج اعضای این گروهک تروریستی از خاک عراق باعث ایجاد چنین تبعاتی برای کشور عراق شده که البته مخل امنیت و آسایش مردم عراق نیز می‌باشد.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها