امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137574
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشت خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر استرداد ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در ادامه نشت خبری خود در پاسخ به سوالی مبنی بر استرداد 130 زندانی ایرانی که در زندان‌های آذربایجان هستند، گفت: قطعاً در این مورد اقدامات لازم صورت می‌گیرد اما بحث استرداد مجرمین به این معنا نیست که هر زمانی که ما اقدام کنیم محقق شود شاید زمان ببرد، احتمال دارد موارد خاصی باشد که آن کشور ادعایی داشته باشد و زندانی را تحویل ندهد اما در هر صورت حتی با تأخیر انجام می‌شود.

یکی از خبرنگاران خطاب به محسنی اژه‌ای گفت که سال 88 هم بحث توقف تبلیغات پدیده شاندیز مطرح بود اما ظاهراً دستگاه قضایی می‌خواهد به آسانی از این موضوع بگذرد که اژه‌ای در پاسخ گفت: یک دستگاه از دستگاه اجرایی دیگر شکایت دارد و معترض است، باید چه کرد؟

وی افزود: همان زمانی که شما می‌گویید استاندار و شهردار با یکدیگر اختلاف داشتند، استاندار شکایت داشت و شهردار مجوز داده بود، یکی از کارهایی که در این پرونده باید انجام شود این است که به کسی که مجوز داده بگوییم شمایی که مجوز صادر کردید اصلاً حق صدور چنین جوازی داشتید یا خیر، تا بحث‌های مقدماتی حل نشود قاضی نمی‌تواند جلوگیری کند، آن زمان هم این شرکت مجوز داشته است.

معاون اول قوه قضاییه خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی نمی‌خواهد ساده از کنار این موضوع عبور کند اما براساس جوسازی رسانه‌ای هم تصمیم نمی‌گیرد، ما براساس مستندات کار می‌کنیم.

وی خطاب به خبرنگار گفت: قبلاً صاحب یکی از سایت‌ها نامه‌ای به دادستان تهران نوشت مبنی بر اینکه «من قبلاً مطالبی به دستم می‌رسید که هرکدام را به نحوی منتشر می‌کردم، برهمین اساس شکایت‌هایی از من کردند اما من گفتم با منی که صاحب رسانه هستم چنین برخوردی می‌شود ولی بعد از مدتی همین بلا سر خودش آمد و وقتی که هنوز اتهامش ثابت نشده و بازداشت نشده بود رسانه‌ها علیهش مطلب نوشتند به همین جهت هم گفت از حالا تصمیم گرفتم تا چیزی از طرف مرجع قضایی ثابت نشده چیزی ننویسم به همین جهت شما هم ممکن است یک روزی همین بلا سرتان بیاید.»

خبرنگار گفت: یعنی شما من را تهدید می‌کنید؟ محسنی اژه‌ای گفت: نه تهدید نمی‌کنم، می‌خواهم بگویم قوه قضاییه از خیلی وقت پیش وارد شده اما اختلافی بین دستگاه‌هاست که باید برطرف شود ما نه در مورد این شرکت بلکه هر شرکت دیگری با قاطعیت برخورد می‌کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا برداشت دولت از صندوق توسعه ملی تخلف بوده است یا خیر، گفت: توضیحات ارائه شده و روشن شده مبلغی که برداشت شده بود در تاریخ 30 فروردین ماه 93 سند زدند که برگردانده شده است.

وی افزود: براساس اطلاعات دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور اصل اتفاق صورت گرفت اما در مورد اینکه آیا تخلفی بوده است یا خیر باید بررسی شود.

خبرنگاری گفت: امروز در سیستان و بلوچستان 9 نفر از تروریست‌ها دستگیر شدند آیا این افراد به جیش‌العدل وابستگی داشتند؟ که اژه‌ای در پاسخ گفت: الان اطلاعات تکمیلی ندارم، من هم صبح اصل خبر را شنیدم اما اینکه چند نفر و وابسته به کجا بودند اطلاعی ندارم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها