امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137577
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در تشریح خروج یک قلاده ببر بنگال از قرنطینه گفت: این ببر متعلق به شهروز حسینی پس از ورود به کشور با توجه به قوانین سازمان دامپزشکی در قرنطینه مجاور باغ وحش ارم نگهداری شده است.

وی اظهار داشت: با توجه به مخالفت باغ وحش ارم برای ورود حیوان به داخل باغ وحش ، متقاضی درخواست کرد این ببر پس از اتمام دوران قرنطینه به محل دیگری با در نظرگرفتن معیارها و مشخصات فنی زیست محیطی و بهداشتی جایگاه بطور موقت منتقل شود.

به گفته مقدم، جایگاه جدید در منطقه شهریار احداث و ضمن تایید توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران ،مجوز انتقال نیز از سوی اداره کل مذکور صادر شد.

وی تصریح کرد: ولی باتوجه به اظهارات متقاضی ،سازمان دامپزشکی با اتمام زمان قرنطینه با خروج حیوان از قرنطینه مخالفت کرد مگر اینکه حیوان به باغ وحش یا مرکز تحقیقاتی منتقل شود.

 مدیر کل دفتر تنوع زیستی و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: درنتیجه متقاضی به علت شرایط نامناسب محل قرنطینه ،حفظ سلامتی این ببر و طولانی شدن زمان قرنطینه نسبت به شکایت ازشرایط قرنطینه اقدام و حکم خروج ببر ازقرنطینه برای وی صادرشده است.

مقدم تاکید کرد: این موضوع از سوی  اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنان درحال پیگیری است.

وی درباره وضعیت ببر سیبری نیز توضیح داد: یک قلاده ببر سیبری که به درخواست سازمان دامپزشکی مدت 4سال در قرنطینه مجاور باغ وحش ارم نگهداری می‌شود که تاکنون علایم بالینی مبنی بر بیماری نداشته است.

این مقام مسئول در سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: باتوجه به شرایط نامناسب، طولانی شدن زمان قرنطینه و به منظور بررسی وضعیت سلامتی و تعیین تکلیف ببر سیبری علی رغم مخالفت سازمان دامپزشکی، مکرر ازسوی سازمان حفاظت محیط زیست درخواست نمونه برداری و آزمایش مجدد به سازمان مذکور اعلام شده است تا بتوان بر اساس نتایج آخرین آزمایشات به‌عمل آمده تصمیم مقتضی اتخاذ کرد.

وی  ادامه داد: ولی تا کنون نسبت به درخواست سازمان حفاظت محیط زیست ،اقدامی از طرف سازمان دامپزشکی صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها