امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137580
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرتضی رئیسی معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه بررسی پروژه‌های مشکل‌دار استان مرکزی در اراک اظهار داشت: استانداردسازی سیستم گرمایشی در مدارس کل کشور از سال گذشته آغاز شده است که در همان سال با تخصیص 146 میلیون تومان بودجه، 29 هزار کلاس درس مجهز به سیستم حرارت مرکزی شد.

رئیسی افزود: در سال جاری، 300 میلیارد تومان تصویب شده است که در صورت پرداخت، 47 هزار کلاس درس در سراسر کشور به سیستم حرارت مرکزی مجهز خواهد شد.

وی ادامه داد: تصویب قانون تخریب، بازسازی و مقاوم سازی مدارس که در سال 1385 تصویب شد، بزرگترین اقدام عمرانی در طول عمر آموزش و پرورش است که در قالب این مصوبه، حجم اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال جاری به 3 برابر رسیده است.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه تا کنون تعداد زیادی از پروژه‌های تخریبی که نیازمند بازسازی و تخریب بودند مورد بازسازی قرار گرفتند، اظهار داشت: استان مرکزی در بحث بازسازی و مقام سازی مدارس جزو استان‌های پیشرو بوده و روند خوبی در این زمینه داشته است.

رئیسی بیان داشت: امیدواریم راه‌اندازی سیستم حرارت مرکزی در همه کلاس‌های درس مدارس کشور اجرایی شود.

وی اظهار داشت: در حال حاضر برخی از مدارس برای تأمین گرمایش مورد نیاز از بخاری نفتی استفاده می‌کنند که البته این بخاری‌ها از استاندارد لازم برخوردارند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: سیستم گرمایشی یک سوم مدارس مناطق روستایی و شهری کشور در دهه اول و دوم انقلاب ساخته شده است و در سال‌های اخیر از نعمت گاز بهره‌مند شدند که امیدواریم این روند ادامه داشته باشد و با تجهیز مدارس به سیستم حرارت مرکزی، سطح ایمنی آنها در مقابل حوادث افزایش یابد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها