امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137593
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 22
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه‌ یعلون» در تلاش است سازمان تندرو یهودی «لهاوا» ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «موشه‌ یعلون» در تلاش است سازمان تندرو یهودی «لهاوا» را در زمره گروه& zwnj;های تروریستی قرار دهد.

29 نوامبر بود که سه تن از اعضا سازمان لهاوا که یک گروه تندرو یهودی هستند و مخالف هم‌زیستی اعراب و یهودیان به شمار می‌آیند، مدرسه‌ای که شامل دانش آموزان عرب و یهودی است را به آتش کشیدند. این گروه به نماد افزایش احساسات ضدعربی در اسرائیل تبدیل شده است.

به دنبال این حادثه، رژیم صهیونیستی در یک رشته حمله شبانه چهار نفر از اعضا این گروه تندرو را دستگیر کرد. این دستگیری‌ها در مناطقی در مرکز و جنوب اراضی اشغالی و همین طور کرانه باختری صورت گرفت.

اعضای لهاوا از پیروان مئیر کاهان، خاخام ضدعرب و راستگرای افراطی هستند که در سال 1990 ترور شد. فعالیت حزب سیاسی کاهان در سال 1994 و بعد از آن ممنوع شد که یکی از اعضایش 29 مسلمان را در مسجدی در کرانه باختری به رگبار بست.

به هر حال، در پی آتش‌افروزی عمدی سه تن از اعضا این گروه در یک مدرسه یهودی - عربی، روزنامه «جروزالم‌پست» گزارش داد، «موشه یعلون» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به «شین بت» (سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی) و مقامات قانونی در وزارت جنگ این رژیم دستور داده تا برای قرار دادن سازمان لهاوا در فهرست گروه‌های تروریستی، مدارک لازم را جمع‌آوری کند.

این مدرسه با 624 دانش‌آموز در منطقه خط سبز حایل که بخش غربی بیت المقدس را از بخش شرقی آن جدا می کند، واقع شده است. از این مدرسه به عنوان سمبلی از همزیستی اعراب و یهودیان در بیت‌المقدس شهری که در ماههای اخیر صحنه درگیری‌های گسترده نژادی بوده، یاد می‌شود. رئیس این مدرسه گفته است که یکی از کلاس‌های اول این مدرسه بر اثر این آتش‌سوزی بشدت تخریب شده و حمله کنندگان قصد داشتند تا این آتش‌سوزی را به کلاس‌های دیگر هم بکشانند که موفق نشدند. بر دیوارهای این مدرسه شعارهایی با مضامین «ضد‌ عرب» دیده می‌شود.

انتهای پیام/م

 

 

 

گفته شده که این مدرسه در ماههای اخیر هم چندین بار هدف حملات مختلف قرار گرفت، اما این اولین باری بود که داخل مدرسه مورد حمله قرار گرفته است.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها