امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137594
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک شبکه خبری قطری در گزارشی بر مهیا بودن شرایط منطقه برای خیزش قدرت ایران در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک شبکه خبری قطری در گزارشی بر مهیا بودن شرایط منطقه برای خیزش قدرت ایران در خاورمیانه تاکید کرد.

شبکه الجزیره در گزارش امروز خود با اشاره به ناآرامیها در جهان عرب و حضور گروه‌های تروریستی در خاورمیانه و همچنین با تاکید بر موقعیت خاص ایران اذعان کرد که مولفه‌ها و فاکتورهای موجود در خاورمیانه، ایران را به قدرت جدید در حال خیزش منطقه تبدیل می‌کند.

در این گزارش با اشاره به حضور فعال ایران در مقابله با تروریسم در منطقه خاورمیانه آمده است: «استراتژی ایران آن است که تمرکز روی ایجاد مدل جدید سیاسی منطقه است؛‌مدلی که بر "مرکزیت" ایران در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی اتکا دارد».

الجزیره در ادامه گزارش این چنین تاکید می‌کند: «در بحبوحه بی ثباتی و آشوب موجود در کشورهای عربی و بر اساس مفاهیم سیاست واقعگرایانه(realpolitik) ایران خود را به مثابه قدرتی جایگزین برای پر کردن خلا موجود در منطقه عرضه کرده است».

در پایان این گزارش آمده است: «با توجه به فاکتورها و مولفه‌های کنونی خاورمیانه، امکان تبدیل ایران به قدرت جدید در حال خیزش وجود دارد».

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها