امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 21
۰۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137596
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 14
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ماهر ابوصبحه» مدیر کمیته معابر و مرزها در نوار غزه در گفت‌وگو با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ماهر ابوصبحه» مدیر کمیته معابر و مرزها در نوار غزه در گفت‌وگو با روزنامه & laquo;الاستقلال» فلسطین اعلام کرد که مصر پیشنهادهایی جدی برای بازگشایی دو طرفه گذرگاه رفح در خلال چند روز آینده ارائه کرده است.

گذرگاه رفح یکی از هفت گذرگاه مرزی غزه است که در مرز غزه با صحرای سینا در مصر قرار دارد. بعد از آنکه دولت سابق مصر به ریاست محمد مرسی برکنار شد، طرف مصری بار دیگر آن را بسته است و جز در مواقع ضروری برای بیماران و انتقال مسافران باز نمی‌کند.

این مقام عالی رتبه افزود: مصر در حال حاضر مشغول بررسی طرحی است که اخیرا به آنها تحویل داده‌ایم. این پیشنهاد ، بازگشایی گذرگاه رفح 2 روز در طول هر هفته را مطرح می‌کند تا گذرگاه مذکور روندی عادی به خود بگیرد.

بر اساس این گزارش مصر تا کنون به پیشنهاد طرف فلسطینی پاسخی نداده است اما وعده‌هایی مثبت در این خصوص دیده می‌شود. ابوصبحه بر تماس مصر و فلسطین برای اتمام این مشکل تاکید کرد.

گذرگاه رفح تنها راه ارتباطی نوار محاصره شده غزه با جهان خارج به شمار می‌رود اما بیش از 2 ماه است که کاملا بسته شده است. شش گذرگاه دیگر نوار غزه در تماس با مرز فلسطین اشغالی است که رژیم صهیونیستی آنها را تحت کنترل خود دارد.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها