امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137599
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر عبدالعزیز الزهرانی» فعال رسانه‌ای عربستانی که برنامه‌ای در ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «عمر عبدالعزیز الزهرانی» فعال رسانه‌ای عربستانی که برنامه‌ای در یوتیوب تحت عنوان & laquo;فتنه» را اجرا می‌کند در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که طی ساعت آینده مردم خبر مهم و حساسی را خواهند شنید که گروهی از آن خوشحال و گروه دیگری ناراحت خواهند شد.

 

الزهرانی ادامه داد که تنها خردمندان از خدا خواهند خواست که از شر پیامدهای این خبر در امان بمانند.

این توئیت فضای مجازی به ویژه توئیتر را به جنب و جوش انداخت و شمار زیادی آن را نشانه‌ای برای مرگ پادشاه عربستان تلقی کردند.

در همین راست هشتگی تحت عنوان #وفاة_الملک_عبدالله [مرگ ملک عبدالله] در توئیتر ایجاد شد و برخی نیز این توئیت را با هشتگ #هلاک_الطاغوت [هلاکت دیکتاتور] منتشر کردند.

گروهی از عربستانی‌ها از مردم خواستند که پادشاه این کشور را که در بستر بیماری به سر می‌برد از دعا محروم نکنند و برای او دعا کنند اما برخی دیگر با نفرین ابراز امیدواری کردند که هرچه سریعتر خبر مرگ او منتشر شود.
از سوی دیگر نیز یک پایگاه مصری گزارش داد که طی ساعات آینده «سلمان بن عبدالعزیز»، ولی‌عهد عربستان به عنوان پادشاه جدید این کشور سوگند یاد خواهد کرد.

بر اساس این خبر «مقرن بن عبدالعزیز» کوچکترین فرزند ملک عبدالعزیز به عنواو ولیعهد انتخاب خواهد شد و متعب بن عبد الله معاون دوم وی محمد بن سلمان نیز وزیر دفاع خواهد شد.

پادشاه 90 ساله عربستان از روز چهارشنبه گذشته بدون اعلام قبلی راهی شهرک پزشکی ملک عبدالله در ریاض شد. رسانه‌های سعودی گزارش داده بودند که وی برای انجام پاره‌ای آزمایش‌های پزشکی به شهرک ملک عبدالله منتقل شده است و دیوان پادشاهی عربستان در دومین بیانیه خود اعلام کرده بود که پادشاه عربستان دچار التهاب ریه شده و لوله‌ای تنفسی برای بهبود وضعیت تنفس وی کار گذاشته شده و وضعیت جسمی وی مطلوب است.

روز یکشنبه نیز برخی اخبار حاکی از ممنوع الملاقات شدن ملک عبدالله منتشر شده بود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها