امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137600
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، همچون روزهای گذشته درگیری‌ها همچنان در اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک»

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، همچون روزهای گذشته درگیری‌ها همچنان در اردوگاه آوارگان فلسطینی «یرموک» ، در دمشق در محورهای مختلف درحالی ادامه دارد که این درگیری‌ها از اولین ساعات بامداد امروز (دوشنبه) شاهد تحولی مهم بود و آن ورود گروه تروریستی تکفیری «داعش» به عرصه درگیری‌های جاری در این اردوگاه بود.

براساس گزارش‌های رسیده از بامداد امروز عناصر گروه تروریستی تکفیری داعش که شهرک «حجر الاسود»، از جمله پایگاه‌های آنها در جنوب دمشق بشمار می‌آید، وارد عرصه میدانی اردوگاه شدند.

‏منابع آگاه تاکید می‌کنند، هدف داعش از این اقدام بر هم زدن توافقات صورت گرفته بین ارتش سوریه با گروه‌های مسلح در شهرک‌های «یلدا»، «ببیلا» و «القدم» است.

این منابع در این خصوص از نشست مشترک سرکردگان داعش در حجر الاسود با شماری از گروه‌های مسلح فعال در جنوب دمشق به استثنای «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» که علیه داعش اعلام جنگ داده، برای نقض این توافقات و آتش‌بس‌های برقرار شده در این 3 شهرک خبر می‌دهند.

این درحالی است که توپخانه ارتش سوریه تجمعات جبهه النصره در مرکز یرموک را هدف قرار داد تا به موازات آن نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مواضع دیگر گروه‌های مسلح را در خیابان 30 یرموک و بوستان‌های اطراف آن که منطقه‌ای با شبکه پیچیده‌ای از تونل‌های زیر زمینی است که تروریست‌ها برای نقل و انتقال استفاده می‌کنند، موشک باران کنند.

این درحالی است که کمیته‌های فلسطینی دفاع از یرموک تلاش عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی «اکناف بیت المقدس» برای نفوذ به خیابان «راما» را دفع کردند که محل توزیع کمک‌های مردمی بشر دوستانه در اردوگاه بشمار می‌آید.

منابع محلی در اردوگاه یرموک تاکید می‌کنند که درگیری‌های روزهای اخیر در این اردوگاه موجب کشته و زخمی شدن شمار زیادی از عناصر طرف‌های درگیر در اردوگاه شده است، به گونه‌ای که بیمارستان‌های میدانی یرموک هم اکنون مملو از کشته‌ها و زخمی‌های این درگیری‌هاست.

این منابع تصریح کردند که گروه‌های مسلح تروریستی مستقر در یرموک برای هفتمین هفته متوالی از ورود کمک‌های بشر دوستانه برای ساکنان اردوگاه خودداری کردند.

2 گروه تروریستی جبهه النصره و اکناف بیت المقدس مهمترین گروه‌های مسلح فعال در اردوگاه آوارگان فلسطینی یرموک بشمار می‌آیند که تاکنون تمام تلاش‌ها برای دستیابی به توافق و برقراری آتش‌بس و ورود کمک‌های بشر دوستانه به این اردوگاه را به شکست کشاندند.

اما شهرک حجر الاسود، در حال حاضر پایگاه اصلی‌ داعش در جنوب دمشق بشمار می‌آید و این گروه تکفیری تلاش دارد، با تحکیم پایه‌های خود در این منطقه، به مناطق دیگر همجوار از جمله محور جنوبی اردوگاه یرموک نفوذ کند. این گروه در این راستا سعی می‌کند، با ایجاد بحران‌ در مواد غذایی و نیازهای معیشتی شهرک‌های همجوار حجر الاسود، اهالی این مناطق را برای نقض توافقات صورت گرفته و آتش بس تحت فشار قرار دهد.

اردوگاه یرموک اواسط دسامبر ۲۰۱۲ میلادی توسط گروه تروریستی تکفیری «جبهه النصره» تصرف شد. عناصر این گروه تکفیری پس از ورود به اردوگاه صدها نفر از رهبران گروه‌های فلسطینی مقیم این اردوگاه را به قتل رسانده و یا به اسارت بردند، این درحالی است که پناه‌جویان فلسطینی مقیم سوریه از آغاز بحران سوریه اعلام کرده بودند که موضع بی‌طرفی را در قبال این بحران اتخاذ کرده و خواهان ورود به درگیری‌ها به نفع هیچ یک از طرف‌های درگیر نیستند، اما گروه‌های تروریستی با نادیده گرفتن این خواست فلسطینیان، آنها را درگیر جنگ ناخواسته‌ای کردند تا اهداف مورد نظر حیامانشان علیه آوارگان فلسطینی را محقق کنند.

از آن تاریخ تاکنون اردوگاه یرموک در کنار ده‌ها اردوگاه آوارگان فلسطینی موجود در سوریه عرصه درگیری گروه‌های مسلح با کمیته‌های دفاع اردوگاه‌هاست که از اهالی این اردوگاه‌ها و با هدف مقابله با این گروه‌ها و تجاوزات آنها تشکیل شده است.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها