امروز : پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 19
۲۰:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137602
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، براساس جدیدترین گزارش‌های رسیده از جبهه عملیاتی شمال سوریه، کمیته‌های دفاع ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، براساس جدیدترین گزارش‌های رسیده از جبهه عملیاتی شمال سوریه، کمیته‌های دفاع مردمی کُردهای سوریه امروز (دوشنبه) موفق شدند، پیشروی‌های جدیدی را در شهر «عین العرب» (کوبانی) در مقاله با گروه تروریستی تکفیری «داعش» محقق کنند.

بنابر گزارش‌ها، مبارزان کُرد موفق شدند، نقاطی همچون مدرسه «الصناعه» و مدرسه «الریفیه» و ساختمان مؤسسات جامعه مدنی و حزب دموکراتیک کردهای سوریه موسوم به «کنفرانس»، در محور شرقی شهر عین العرب را از داعش باز پس گیرند.

این پیروزی‌ پس از آن حاصل شد که مبارزان کُرد عملیاتی را علیه عناصر داعش در این نقاط از اولین ساعات بامداد دوشنبه آغاز کردند که تا صبح امروز ادامه داشت.

براین اساس منابع آگاه کُرد در عین العرب اعلام کردند که موفق شدند، پس از حدود 3 ماه منطقه «مربع امنیتی»،‌ واقع در شمال شرقی این شهر را بطور کامل آزاد کنند و بر آن تسلط یابند، تا به این ترتیب داعش تنها بر 20 درصد شهر عین العرب تسلط داشته باشد.

این درحالی است که از محور جنوبی شهر عین العرب گزارش شده که درگیری بین مبارزان کُرد و عناصر داعش همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، منابع محلی اعلام کردند که اهالی عین العرب از حیث تامین مواد غذایی و معیشتی اساسی به دلیل نبود گذرگاه‌های امن که امکان وارد کردن کمک‌های بشر دوستانه از آن وجود داشته باشد، در تنگنا بسر می برند، به ویژه آنکه دولت ترکیه نیز اجازه باز شدن گذرگاه‌های مرزی جدید برای ورود کمک‌های بشر دوستانه به شهر را نمی‌دهد.

اما از شهر «حسکه»، مرکز استان حسکه در شمال شرقی سوریه گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه در جاده صدیق، واقع در 25 کیلومتری غرب شهر حسکه یکی از پست‌های ایست و بازرسی داعش را مورد حمله قرار داده و عناصر موجود در این ایست را به هلاکت رساندند.

در ریف «قامشلی» نیز نیروهای ارتش سوریه 5 بمب 40 تا 50 کیلویی کار گذاشته شده توسط گروه‌های تروریستی بین دو شهرک تل غزال و ابو قصایب را خنثی کردند. این دو شهرک هفته گذشته توسط نیروهای ارتش سوریه و مبارزان کُرد از سیطره داعش آزاد شد.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها