امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137605
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبر جریان صدر عراق در گفت‌و‌گوی اختصاصی با روزنامه «العرب» چاپ ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رهبر جریان صدر عراق در گفت‌و‌گوی اختصاصی با روزنامه «العرب» چاپ لندن و مجله & laquo;الهدی» چاپ بغداد به تحولات عراق و منطقه و دست داشتن آمریکا و هم‌پیمانان آن در گسترش تروریسم در خاورمیانه اشاره کرد.

مقتدا صدر گفت: جریان‌های تکفیری و افراطی در ریاض و دوحه کا با سازمان‎های تروریستی همکار دارند، باعث می‌شوند که استقبال عربستان و قطر از عراق صورت نگیرد و زیرا این استقبال را به نفع خود نمی‎دانند و در تضاد با مذهب تکفیری آنها است.

وی ضمن متهم کردن این کشورها به «توافق مذهبی» با گروه‌های تروریستی تصریح کرد: مذهب این سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی مذهب سنی نیست بلکه مذهب تکفیری (تکفیر همه چیز) است.

رهبر جریان صدر عراق افزود: عراق می‌تواند واسطه همگرا با کشورهای منطقه بویژه بین ایران و عربستان باشد اما این همگرایی مستلزم آن است که درگیری‌ها و تنش‌های طایفه‌ای کنونی در منطقه از بین برود.

در عراق هیچ مکانی برای اجساد نظامیان انگلیسی وجود ندارد

رهبر جریان صدر در ادامه گفت‌و‌گوی خود به انگلیس هشدار داد که هیچ مکانی در عراق برای تبدیل شدن به قبرستان سربازان انگلیسی که در زمان اشغالگری آنها در عراق طی اوایل قرن گذشته کشته شدند، وجود ندارد.

وی به دولت انگلیس دستور داد تا اجساد سربازان خود را که در قبرستان‌های عراق دفن شدند را منتقل کنند در غیر اینصورت مسئولیت آن به عهده خود انگلیس است.

مقتدا صدر گفت: کشورهای ابرقدرت با ایجاد سازمان‌های تروریستی و استقرار تروریست‌ها در منطقه، ملت‌های آن را اهداف معنوی ومادی آنها دور کردند.

آمریکا به دنبال غارت ثروت‌های عراق است

رهبر جریان صدر همچنین به سیاست آمریکا در عراق و شعارهای دموکراسی خواهی آن اشاره کرد و گفت: آمریکا با فاصله زیادی گسترش دموکراسی و ارزش‌های آزادی در جهان فاصله زیادی دارد.

مقتدا صدر درباره طرح‌های آمریکا در عراق افزود: سیطره آمریکا بر عراق به معنای سیطره این کشور بر همه چیز عراق و غارت سرمایه‌های این کشور از جمله نفت است.

وی افزود: عراق دارای تنوع نژادی و گرایشات دینی و مذهبی مختلف است و می تواند سرآغاز شعله ور شدن فتنه‌های طایفه‌ای باشد و علاوه بر آن دارای یک موقعیت استراتژیک است که در نزدیکی کشورهای حاشیه خلیج فارس، ایران، ترکیه و نسبتا روسیه و چین قرار دارد.

وی همچنین تاکید کرد که آمریکا تلاش می‌کند روحیه انقلابی و جهادی در عراق را به منظور حمایت از امنیت اسرائیل از بین ببرد.

انتهای پیام/ح

 

 

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها