امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137610
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیسیون اروپا امروز دوشنبه در واکنش به خروج یونان از منطقه یورو، تعلق یک کشور ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کمیسیون اروپا امروز دوشنبه در واکنش به خروج یونان از منطقه یورو، تعلق یک کشور به منطقه یورو را امری برگشت‌ناپذیر و غیرقابل فسخ خواند.
بنابر اعلام خبرگزاری فرانسه، «آنیکا بریدتارد» سخنگوی کمیسیون اروپا امروز دوشنبه در واکنش به خروج احتمالی یونان از منطقه پولی یورو با اشاره به ثبت این قانون در پیمان لیسبون (بند 140-پاراگراف سوم)  در اظهاراتی اعلام کرد: «تعلق یک کشور به منطقه یورو قطعی، غیرقابل فسخ و برگشت‌ناپذیر است.»
دولت آلمان معتقد است که از این پس اتحادیه اروپا می‌تواند در صورت نیاز با خروج یونان از منطقه یورو موافقت کند. هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» این خبر را با اشاره به منابع دولتی که نام آنها منتشر نشد، نوشت.
در این گزارش آمده است که «آنگلا مرکل» و «ولفگانگ شویبله» صدراعظم و وزیر دارایی آلمان معتقدند که منطقه یورو به اندازه کافی از سال 2012 که بحران اقتصادی در منطقه اوج گرفت، اصلاحاتی را اعمال کرده است تا بتواند از خروج یونان از این منطقه جلوگیری کند.
در پی گسترش بحران در منطقه یورو، یونان یکی از کشورهایی بود که با بحران‌های شدید مالی مواجه شد و اقدام به دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول کرد. مقامات این کشور همچنین برنامه‌های ریاضت اقتصادی را برای مقابله با بحران موجود در دستور کار قرار دادند که موجی از نارضایتی‌های مدنی و مشکلات سیاسی را به دنبال داشته است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار