امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137621
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 16
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که تعدادی از اتباع کشورهای مختلف به سوریه و عراق ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داد که تعدادی از اتباع کشورهای مختلف به سوریه و عراق آمده& zwnj;اند تا با داعش بجنگند.

بنابراین گزارش، این افراد که برخی از آنها از اتباع کشورهای غربی از جمله آمریکا، کانادا و کشورهای اروپای غربی هستند و با استدلال اینکه می‌خواهند با اقدامات غیرانسانی داعش مبارزه کنند، وارد سوریه و عراق می‌شوند.

رد همین زمینه یک مرد میانسال کانادایی به نام پیتر داگلاس به رویترز گفته که من می‌خواهم با داعش بجنگم هرچند این آخر کار زندگی من باشد، من شاید 10 سال بیشتر زنده نباشم ولی می‌خواهم کار خوبی انجام دهم.

براساس این گزارش، بیشتر غربی‌های ضد داعش در منطقه کوبانی برای کمک به شبه نظامیان کرد در جنگ با داعش وارد عمل شده‌اند.

این در شرایطی است که در سوی مقابل هم تعداد زیادی از داعشی‌ها دارای تابعیت کشورهای غربی از جمله امریکا، کانادا و کشورهای اروپای غربی هستند که این مسئله منجر به نگرانی فزاینده در این کشورها شده است به طوری که گزارش‌ها حاکی از آن است که 16 هزار نفر از اتباع خارجی در سوریه و عراق در کنار داعش در حال جنگ با ارتش‌های این دو کشور هستند.

حتی ورود شبه نظامیان غربی برای جنگ با داعش هم برای کشورهای مبدا نگران کننده است و احتمال تقابل این جنگجویان با طرفداران داعش در داخل کشورهای غربی نیز دور از ذهن نیست.
انتهای پیام/
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها