امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 18
۱۳:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137628
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 158
محمدحسین جعفریان مستندساز در حاشیه جشنواره شعر انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس درخصوص جشنواره عمار اظهار داشت: جشنواره مردمی عمار هر ...

محمدحسین جعفریان مستندساز در حاشیه جشنواره شعر انقلاب در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی فارس درخصوص جشنواره عمار اظهار داشت: جشنواره مردمی عمار هر سال به لحاظ کمی و کیفی منظم‌تر و بهتر از سال پیش برگزار می‌ شود.

وی با بیان اینکه هنوز سونامی نامیدن این جشنواره زود است، عنوان کرد: باید منتظر شویم ببینیم جشنواره عمار به کجا می‌رود، هر چند که معتقدم این اتفاق در حال وقوع است و تردیدی در این ماجرا نیست، اما حلقه مفقوده عمار ارتباط بین ریش‌سفیدان این حوزه و چهره‌هایی که تجربه کافی و تخصصی دارند با جوانترها است.

جعفریان ضمن گلایه از روند برگزاری جشنواره‌ها عنوان کرد: اغلب در تمام جشنواره‌ها دو هفته پیش از آغاز آن، یک جنجال خبری اتفاق می‌افتد، پس از آن جشنواره را پوشش می‌دهیم و پس از یک هفته تمام شده و همه چیز فروکش می‌کند. برای عمار هم اینگونه است. اگر دبیرخانه فعالی باشد که در طول سال این ارتباط را برقرار کند، بسیار روند بهتری را شاهد خواهیم بود. باید ابزار فراوان و زحمات بسیاری به کار گرفته شود تا آن سونامی محقق گردد.

به گفته این مستندساز، باید دبیرخانه در طول سال مستمراً فعالیت فعالی داشته باشد و با فیلمسازان ارتباط برقرار کند؛ یعنی وقتی استعدادی در جشنواره عمار کشف می‌کنیم، استعداد این فیلمساز و توانایی‌های منحصر به فردش قابل پرورش است، از این رو یک دبیرخانه باید این استعدادها را در طول سال شناسایی کند، انگیزه برای فعالیت ایجاد کند و راهی بیابد که این افراد دست‌شان خالی نباشد و برنامه بسازند.

وی افزود: دبیرخانه باید مسیر را مهیا کند تا فیلمسازان با اساتید فن در طول سال مرتبط باشند. کار داده و آثار را ببینند، حتی اگر در شهرستان‌ها هستند محافلی ترتیب داده شود تا فیلم‌ها نمایش داده شوند.

وی در پایان ابراز داشت: خوشبختانه از جهت هدایت محتوایی، جشنواره مردمی عمار موفق شده بر جریان فیلمسازی مستند تأثیر بگذارد که البته این اتفاق باید در حوزه حرفه‌ای و تخصصی کار هم بیفتد که به اعتقاد من تا حدی رخ داده است، اما این پروژه باید تکمیل شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار