امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137629
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 101
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جامعه شناسی خانواده از جمله مباحثی است که در نهاد خانواده نقش و اهمیتی خاص و به سزا دارد و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جامعه شناسی خانواده از جمله مباحثی است که در نهاد خانواده نقش و اهمیتی خاص و به سزا دارد و حتی می‌ توان گفت که مطالعه خانواده و زیرساخت‌ها و اجرای آن از مشکل‌ترین مطالعات اجتماعی است.

«مقدمه‌ای بر جامعه شناسی خانواده» در هشت بخش تدوین شده است. در بخش اول با عنوان ازدواج و تطور آن نویسنده سعی کرده است تا به دو سوال ازدواج چیست؟ و نظر دانشمندانی که در این مورد مطالعه کرده اند، چیست؟ بپردازد تا راهکارهای علمی ‌و ارزشمندی را به مخاطبان خود ارائه دهد.

مولف در بخش دوم به موضوع همسان همسری قاعده جهانی همسرگزینی می‌پردازد و عناصر اصلی و تعیین کننده را در انتخاب همسر بیان می‌کند. نویسنده در این بخش ویژگی‌های فردی و اجتماعی مفیدی را در انتخاب همسر بیان می‌کند تا مخاطب با دیدی باز در این امر مهم قدم بردارد.

در این کتاب انواع گوناگون ازدواج مورد نقد و بررسی علمی ‌و روان شناسی قرار می‌گیرد و بهترین آنها معرفی می‌شود که در بخش سوم با عنوان انواع و صور ازدواج شاهد آن هستیم.

بخش چهارم مراحل گزینش همسر، علایق فردی و حد والدین در امر ازدواج را مورد بررسی قرار داده و بخش پنجم به موضوع ازدواج در ایران امروز و دگرگونی‌های این امر پرداخته است.

بخش ششم به خانواده، انواع و نظریه‌های مرتبط با این موضوع پرداخته است.

و بخش هفتم حیات خانواده و عواملی که بر آن تاثیر گذارند و موضوع اشتغال زنان و تاثیر آن بر خانواده مورد برسی قرار گرفته شده است.

در بخش آخر هم نویسنده به موضوع خویشاوندی و انواع آن که یکی از روابط استوار انسانی است، پرداخته و این روابط را مورد واکاوی قرار می‌دهد.

یکی از نکات کتاب این است که نویسنده در ضمیمه، کارکرد جامعه شناسی خانواده در گروه‌های ویژه عشایر ایران را مورد بررسی قرار داده و این نوع زندگی خانوادگی را در بستر علوم جامعه شناسی تشریح کرده است.

چاپ بیست و یکم کتاب «مقدمه‌ای بر جامعه شناسی خانواده» در 330 صفحه با قیمت 15هزار و 500 تومان و در شمارگان دو هزار نسخه از سوی انتشارات سروش منتشر و در اختیار علاقه‌مندان به علوم جامعه شناسی قرار داده است.

علاقه‌مندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 (20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه‌مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها