امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137655
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 38
سیدمهدی حجتی دبیر جشنواره کاریکاتور و پوستر فردا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس،‌ درباره چرایی راه‌اندازی این جشنواره با موضوع ...

سیدمهدی حجتی دبیر جشنواره کاریکاتور و پوستر فردا، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی فارس،‌ درباره چرایی راه‌اندازی این جشنواره با موضوع وحدت شیعه و سنی گفت: با توجه به مسائل سیاسی و نظامی که در منطقه هست و اختلاف& zwnj;انگیزی‌هایی که تلاش می‌کنند بین شیعه و سنی به وجود آورند، شرایط به گونه‌ای بود که به این نتیجه رسیدیم که از نظر رسانه‌ای به خوراک تصویری در عرصه وحدت شیعه و سنی نیازمندیم.

وی افزود: در همین راستا ابتدا در نظر داشتیم که ما تولیداتی در عرصه کاریکاتور و پوستر داشته باشیم که در فضای مجازی و سطح عموم منتشر شود اما بهتر دیدیم از این موقعیت استفاده کنیم و هنرمندان و آثار آنها را در یک مجموعه از آنها استفاده کنیم.

حجتی با بیان اینکه در چند روز آغاز فعالیت این جشنواره حجم قابل تاملی از آثار ارسال شده، تاکید کرد: با توجه به تبلیغاتی که صورت گرفته پیش‌بینی می‌کنیم استقبال خوبی از جشنواره صورت بگیرد و امیدواریم پس از پایان جشنواره به صورت کتابچه یا نمایشگاهی آثار را ارائه دهیم.
دبیر جشنواره کاریکاتور و پوستر با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر وحدت شیعه و سنی، گفت: ما برای اینکه بحث وحدت مردمی شود احساس کردیم که اگر بخواهیم این مباحث را عمومی‌تر بکنیم باید این مباحث در میان مردم شفاف‌تر شود و در این راستا بحث تصویر و گرافیک می‌تواند کمک بسیاری بکند چرا که در ذهن مخاطب تاثیر مستقیم دارد.

وی افزود: برای همین جشنواره فردا می‌تواند به این مسیر کمک کند و موجب شود که مردم جریان وحدت را بهتر بشناسند حال چه با موضوع کاریکاتور و چه با موضوع پوستر که عامه‌فهم‌تر  است.

حجتی با اشاره به اهداف جشنواره درباره تلاش‌ها برای تحقق این هدف‌ها گفت: با توجه به اهدافی که در فراخوان عنوان کردیم ما احتیاج داریم که از پتانسیل هنرمندان در عرصه تجسمی و گرافیک و تصویرسازی استفاده کنیم چرا که بسیاری از هنرمندان به صورت پراکنده کار می‌کنند و این جشنواره و امثال آن این تجمیع را می‌تواند داشته باشد و به حرکت‌ها آنها ضریب و مسیر بهتری دهند.

وی افزود: تجمیع این هنرمندان می‌تواند ما را در رسیدن به اهدافی که در فراخوان جشنواره اعلام کرده‌ایم کمک کند.

دبیر جشنواره کاریکاتور و پوستر فردا همچنین با بیان اینکه ما طرح‌هایی داریم که پوسترها و کاریکاتور‌های برتر را از طریق بیلبوردهای شهرداری در معرض دید عموم قرار دهیم، تصریح کرد: این جشنواره بین‌المللی است و در حوزه کشورهای عرب‌زبان و مسلمان برگزار می‌شود و از این بعد نیز می‌توانیم این آثار را در کشورهای مختلف عرضه و منتشر کنیم و این امکانات اندیشیده شده است.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها