امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137661
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، جمعی از فیلمسازان، تهیه‌کنندگان عرصه سینمایی دفاع مقدس و اعضای خانه سینما در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، جمعی از فیلمسازان، تهیه‌کنندگان عرصه سینمایی دفاع مقدس و اعضای خانه سینما در نامه ای خطاب به رهبر معظم انقلاب خواستار توجه جدی به سینمای دفاع مقدس و مساعدت با خانواده‌ های جان باختگان حادثه «معراجی‌ها» شدند.

متن کامل نامه این سینماگران به شرح ذیل است:

محضر مبارک مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای

با اهداء سلام و تحیات

احتراماً، تعبیر عارفانه و مدبرانه حضرتعالی مبنی بر اینکه «کار برای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت کمتر از شهادت نیست» سبب می‌گردد تا تمنای درد دل داغدار خویش را در ایام شریف ماه رمضان به استحضار معظم له برسانیم.

یقیناً در خاطر مبارک هست که چندی پیش انفجاری در صحنه فیلمبرداری فیلمی رخ داد و متأسفانه 5 نفر از همکاران بر تلاش عرصه سینمای انقلاب و دفاع مقدس از دست رفتند یکی از این افراد «محمدجواد شریفی‌زاد» از متخصصان رشته جلوه‌های ویژه میدانی سینما بود که علاوه بر خدمات شایان به سینمای انقلاب، در طول هشت سال دفاع مقدس با کارنامه‌ای درخشان در عرصه دفاع از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی، بیش از 1500 عملیات خنثی‌سازی موشک و بمب را هدایت کرده و با حضور چشمگیر و کم‌نظیر در عملیات خطرناک و پرحادثه چندین بار مجروح و در بیمارستان بستری شده بود.

فقدان این عزیزان خدمتگزار در حادثه فیلم اخیر بیش از پیش سینماگران را به مقوله خطرات ناشی از استفاده از ادوات و تجهیزات جنگی در صحنه‌های این گونه فیلم‌ها متوجه ساخت که متأسفانه در حال حاضر از آن گریزی نیست و در کمپانی‌های بزرگ فیلمسازی جهان نیز با وجود بهره‌گیری از امکانات مدرن، هنوز این رشته مخاطراتی را به همراه دارد.

علی‌ایحال، در حال حاضر متأسفانه با گذشت زمان قابل توجهی از این حادثه اسفبار هیچ یک از نهادهای ذیربط، این جهادگران و تلاشگران فقید که کارشان «کمتر از شهادت نیست» را مورد حمایت قرار نداده و حتی از سوی بنیاد شهید و ایثارگران نیز به رسمیت شناخته نشده‌اند و طبعا مشمول قوانین مربوط به ایثارگران نمی‌شوند. چنین رفتاری ضربه روحی و معنوی بسیاری به بازماندگان، همکاران فرهنگی و هنری و همچنین تلاشگران و هنرمندان عرصه سینمای دفاع مقدس وارد می‌آورد و نگرانی و ترس از عاقبت اینگونه فعالیت‌های ارزشمند و مورد نیاز جامعه اسلامی، بی‌رغبتی مضاعفی را باعث می‌شود.

این نگرانی در کنار این نقیصه که اساساً نوع فعالیت حرفه‌ای سینماگران شامل بیمه عمر و بیکاری نیست مزید بر علت می‌شود و برای تلاشگرانی که عموماً از طبقه و قشر متوسط به پایین جامعه هستند تأسف‌بار است.

استدعای جمعی از دست‌اندرکاران سینمای انقلاب و دفاع مقدس از محضر مبارک حضرتعالی ابتدا بذل عنایت خاص آن مقام معظم در امر به مساعدت و رسیدگی به خانواده‌های حادثه‌دیدگان این عرصه به ویژه جان‌باختگان اخیر فیلم سینمایی معراجی‌ها است تا در زمره افراد مشمول قانون ایثارگران قرار گیرند و نهایتاً تمنای صدور فرمانی برای تأمین امکانات ایمنی مناسب و تهیه تجهیزات مورد نیاز حرفه‌ای و استاندارد شهرک سینمایی دفاع مقدس است تا از این به بعد چنین حوادث ناگواری به حداقل ممکن کاهش یابد.

از مرحمت بزرگوارانه آن مقام معظم سپاسگزاریم و امیدواریم پوزش ما را از تصدیع اوقات شریف بپذیرد.

محمدمهدی عسگرپور، احمدرضا درویش، عزیزالله حمیدنژاد، بهروز افخمی، محمدرضا شرف‌الدین، سعید سعدی، محسن علی اکبری، سیدسعید سیدزاده، کمال تبریزی، جواد نوروزبیگی، منوچهر محمدی، محمدحسین حقیقی، مجتبی راعی، ابراهیم حاتمی کیا، پرویز پرستویی، حبیب احمدزاده، مجید مجیدی، مسعود ده نمکی، سیدمحمود رضوی.

نامه سینماگران به مقام معظم رهبری را می‌توانید پائین دانلود کنید:

 بخش اول بخش اول

 بخش دوم بخش دوم

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها