امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137679
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور، بسیج دانشجویی 25 دانشگاه کشور در ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و به نقل از روابط عمومی سازمان بسیج دانشجویی کشور، بسیج دانشجویی 25 دانشگاه کشور در نامه‌ ای خطاب به قاضی مقیسه (قاضی پرونده مهدی هاشمی) اعلام کرد: از جنابعالی و مسئولین قضایی می‌خواهیم تسلیم فشارهای وارده در رابطه با پرونده مهدی هاشمی نشده و ضمن دفاع از اعتبار و استقلال قوه قضاییه، پاسخی درخور به مطالبات عدالتخواهانه مردم نجیب ایران مبنی بر یکسان بودن همه در برابر قانون بدهید و شک نداشته باشید که در این راه علاوه بر امدادهای خداوند رحمان حمایت قاطبه ملت ایران به خصوص دانشجویان انقلابی را همراه خود خواهید داشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

«به نام خدا

جناب آقای قاضی مقیسه

با سلام و تبریک فرا رسیدن میلاد رسول اعظم و هفته وحدت

تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی بارها شاهد بی‌وفایی و خیانت دوستان و یا نفوذ فرصت طلبانی بوده که با ادعا و در لباس دوستی وارد ارکان اجرایی این نظام مقدس شده و پس از سوء استفاده‌های مالی و سیاسی ضربه خود را به نظام زده و ناخشنودی خود را از استقرار نظامی با داعیه عدالت‌خواهی و اجرای قوانین الهی در جامعه، در ایران اسلامی آشکار نموده‌اند.

شکی نیست که عدالت حکم می‌کند به جرایم افراد فارغ از وابستگی‌های سیاسی و خانوادگی ایشان رسیدگی شده و با عمل به اصول مترقی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که همه آحاد ملت را در برابر قانون یکسان می‌داند، بی‌هراس از ناخشنودی برخی افراد به اجرای عدالت پرداخت.

در روزهای اخیر و با تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای بر مبارزه جدی مسئولین قوا با فساد و مفسدان اقتصادی، بار دیگر مسئله مبارزه با فساد به صدر مطالبات بخش قابل توجهی از مردم به خصوص قشر فعال و عدالتخواه جامعه یعنی دانشجویان بازگشته است.

اگر چه مبارزه با فساد نیاز به جدیت و همکاری هر سه قوه نظام داشته و احساس وظیفه همه مسئولان را می‌طلبد اما شکی نیست که مسئولیت قوه قضاییه به عنوان مجری و حافظ عدالت مسئولیتی بسیار خطیرتر و پر اهمیت‌تر است.

این روزها قوه محترم قضاییه در برابر آزمونی دشوار و تاریخی قرار گرفته است. سالیان سال است که افکار عمومی مردم ایران منتظر تعیین تکلیف پرونده‌های متعدد اتهامی آقای مهدی هاشمی به عنوان یکی از نمادهای بارز مفسدان اقتصادی است. اگر چه به جریان افتادن پرونده این آقازاده پر حاشیه که یکی از مطالبات اصلی جنبش دانشجویی در سال‌های اخیر بوده است، روزنه‌هایی از امید در مورد اجرای عدالت را ایجاد کرد اما متاسفانه برگزاری غیر علنی این محاکمه با وجود درخواست‌های مکرر مردم و نمایندگان مجلس برای علنی بودن آن و علیرغم ایستادگی‌های دستگاه قضایی بر سر اصول، نگرانی‌هایی مبنی بر اعمال فشار و نفوذ در این پرونده از سوی افراد و گروه‌های ذی نفوذ برای نادیده گرفتن جرائم نامبرده و تبرئه او ایجاد کرده‌است که با کمال تاسف نگرانی‌های موجود با رسانه‌ای شدن اخباری درخصوص احتمال تبرئه ایشان طی روزهای اخیر شدت یافته است.

با این تفاسیر بسیج دانشجویی که بخش قابل توجهی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور را نمایندگی می‌کند، از جنابعالی و سایر مسئولین محترم قضایی می‌خواهد تسلیم فشارهای وارده نشده و ضمن دفاع از اعتبار و استقلال قوه قضاییه، پاسخی درخور به مطالبات عدالتخواهانه مردم نجیب ایران مبنی بر یکسان بودن همه در برابر قانون بدهید و شک نداشته باشید که در این راه علاوه بر امدادهای خداوند رحمان حمایت قاطبه ملت ایران به خصوص دانشجویان انقلابی را همراه خود خواهید داشت.

والسلام علیکم

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی ارومیه

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی ایلام

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی شهرکرد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی زنجان

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی گیلان

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ دولتی یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ علوم پزشکی ایلام

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ علوم پزشکی شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ صنعتی ارومیه

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ صنعتی شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد واحد ارومیه

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد ایلام

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد شهرکرد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد زنجان

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد شیراز

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد واحد رشت

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد لاهیجان

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد خوی

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ علمی کاربردی شهرکرد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ پیام نور زنجان

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ پیام نور یزد

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ پیام نور رشت

بسیج دانشجویی دانشگاه‌ آزاد واحد انزلی»

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار