امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 26
۱۱:۴۲
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137680
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۸
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه) پارلمان و در ادامه رسیدگی به لایحه خروج غیرتورمی از رکود، با پیشنهاد الحاقی به ماده 15 این لایحه موافقت کردند.

به موجب مصوبه مجلس، به منظور کاهش هزینه‌ها و تشویق به کاهش مصرف در کالاها و خدمات یارانه‌ای به وزارتخانه‌های مذکور و شرکت‌های تابعه و وابسته ذی‌ربط به آنها در این ماده اجازه داده شد با تصویب شورای اقتصاد مصارف کمتر از حد معین، آب، برق، گاز،‌ فرآورده‌های نفتی و سایر کالاها و خدمات یارانه‌ای را با توجه به فصل، منطقه جغرافیایی،‌ نوع مصرف و مصرف‌کنندگان، متناسب با کاهش مصرف به حداقل قیمت و یا صفر کاهش دهد.

نمایندگان مجلس مقرر کردند که آیین‌نامه اجرایی این بند با پیشهاد مشترک معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی شامل تعیین حد معین برای مصارف مناطق جغرافیایی، نوع مصرف و مصرف‌کنندگان و مقدار و قیمت مصرف تا 2 ماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب شورای اقتصاد خواهد رسید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار