امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137728
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۷
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین طی سفر به استان بوشهر در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین طی سفر به استان بوشهر در جمع بسیجیان عسلویه گفت: امروز قاچاق یکی از بزرگترین گناهان است.

نقدی قاچاق را زمینه‌ساز بسیاری از آسیب‌ها و گناهان مختلف در جامعه دانست و افزود: قاچاق کالا یکی از مهمترین منکرات و آسیب های رایج در مناطق مرزی بویژه عسلویه و کنگان است.

وی درباره اثرات قاچاق اظهار داشت: قاچاق، اقتصاد کشور را تضعیف، تولید کشور را نابود و بیکاری را افزایش می دهد و همچنین زمینه ساز فساد اخلاقی و انحرافات اجتماعی در میان مردم است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: قاچاق کالا ضربات جبران ناپذیر اقتصادی را به دنبال داشته و یکی از مهمترین عوامل بیکاری جوانان است و حتی کسانی که مبادرت به قاچاق می کنند از این تهدید و آسیب در امان نخواهند بود.

وی قاچاق مشروبات الکلی و مواد مخدر و روانگردان را قسمتی از تهاجم همه جانبه فرهنگی دشمن علیه ملت ایران دانست و اظهار داشت: قاچاق این مواد به کشور خطری جبران ناپذیر است که جز تباهی و فساد برای جوانان ایرانی هیچ ثمری ندارد.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از مردمی که با پدیده قاچاق دست به گریبانند از قبح، زشتی، آسیب ها و خطرات این پدیده شوم بی خبرند؛ پس در ابتدا باید از لحاظ فرهنگی، منکر بودن قاچاق برای مردم تبیین و خطرات آن برای اقتصاد و فرهنگ کشور به درستی بازگو شود.

وی در بیان مراحل مقابله و مبارزه با قاچاق بیان کرد: پس از ارشاد عمومی و تشریح و تبیین مسئله باید به صورت جدی کار فرهنگی را در ارشاد چهره به چهره در خصوص فعالان عرصه قاچاق دنبال کرد و در نهایت با افرادی که حاضر به پذیرش مسئله نیستند برخورد قانونی و قضایی را در دستور کار قرار داد.

نقدی تحقق اقتصاد مقاومتی در مناطق درگیر با قاچاق را از مهمترین راهکارهای تامین معیشت و مبارزه با قاچاق دانست و ادامه داد: باید با توجه به شرایط، ملاحظات، استعدادها و ظرفیت های مناطق مختلف؛ طرح های اقتصاد مقاومتی برای تامین معیشت مردم و پیشرفت اقتصادی عملیاتی شود.انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها