امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137730
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۷
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای پاسخگویی به سؤال ملی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد به سؤال مشترک 40 نفر ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی فارس، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان برای پاسخگویی به سؤال ملی جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد به سؤال مشترک 40 نفر از نمایندگان در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان حضور یافت.

کریمی قدوسی در بیان جزئیات سؤال خود اظهار داشت: مقام معظم رهبری در آغاز دور جدید مذاکرات هسته‌ای استراتژی مهمی را مطرح فرمودند، مبنی بر اینکه «ما از مسئولان خودمان که دارند در جبهه دیپلماتی فعالیت می‌کنند، قرص و محکم حمایت می‌کنیم».

وی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب در ادامه نیز صراحتا فرمودند، «ملت بیدار باشد و بداند چه اتفاقی دارد می‌افتد تا بعضی از تبلیغات‌چی‌های مواجب‌بگیر دشمن و بعضی از تبلیغات‌چی‌های بی‌مزد و مواجب روی ساده‌لوحی نتوانند افکار عمومی را گمراه کنند»، مصادیق این مباحث همین روزنامه‌هایی هستند که به عنوان پایگاه کشور در داخل و رسانه‌های ضد انقلاب در خارج در طول سال گذشته انجام دادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نمایندگان در طول سال گذشته چهار بیانیه با هزار امضا پیرامون مذاکرات هسته‌ای داشته‌اند، تصریح کرد: ده‌ها تذکر، بیش از ده‌ها نطق و صدها خطبه توسط ائمه جمعه، هزاران مقاله و ده‌ها همایش پیرامون مسائل هسته‌ای صورت گرفت؛ راهپیمایی 22 بهمن سال گذشته نیز همانند سایر موارد برای دفاع از حقوق ملت انجام شد.

کریمی قدوسی با تقدیر و تشکر از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خاطرنشان کرد: مذاکرات هسته‌ای در ایران اجماع ملی روی آن وجود دارد به همین دلیل بنده سؤال را چکیده مجددا خدمت آقای ظریف عرض می‌کنم البته باید تأکید کنم که این سؤال به امضای بیش از 100 نفر از نمایندگان رسیده است و قرار شد، سؤالات تجمیع شود.

وی در بیان سؤالات گفت:‌ چرا با وجود اینکه از مذاکره دوجانبه با آمریکایی‌ها منع شدید، بار دیگر در نشست اخیر آن را تکرار کردید؟

وی اضافه کرد: در تیر ماه گذشته در مقاله خود در روزنامه لوموند، نوشتید، ما آمده‌ایم تا با کاهش توانمندی‌هایمان، از شما رفع نگرانی کنیم، این برنامه‌ها با مشورت دانشمندان هسته‌ای غیر ایرانی تهیه شده، این مقاله توسط سایت وزارت خارجه کشورمان ترجمه شده و موجود است، چرا اکثر زمان مذاکرات یک سال گذشته متوجه مذاکره با آمریکا شیطان بزرگ شد و سایر کشورهای 1+5 در اولویت دوم بودند؟ چرا در جلسه کمیته روابط خارجی سنای آمریکا مذاکراتی که می‌فرمایید نباید جنایی شود در آن کشور می‌گویید اگر با ما و آن دولت کنار نیایید، 16 ماه دیگر در انتخابات آینده مردم ایران به جریان ضد غربی رای می‌دهند، مگر شما جریان غربی هستید که قرار است جریان ضد غربی سر کار بیاید؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان جزئیات سؤال خود از وزیر امور خارجه بیان داشت: چرا تلاش نکردید یکی از مذاکرات هسته‌ای را به شرق و کشورهای آسیایی بکشانید و مستمرا در نیویورک و ژنو بودید؟ چرا به یاوه‌گویی‌های آمریکا پاسخ نمی‌دادید؟ چرا تهدید و توهین‌ها را به ملت بی‌جواب گذاشتید؟ چرا یک گزارش رسمی به ملت ایران ندادید؟ چرا در توافق ژنو در همان قدم اول همه فاکتورهای اقتدار را یک طرفه به طرف مقابل دادید؟

کریمی قدوسی اضافه کرد: چرا در سفر اشتون با هماهنگی شما اجازه دیدار با عناصر فتنه داده شد؟ کمیسیون امنیت ملی در این زمینه کمیته ویژه تشکیل داد و گزارش آن به صحن فرستاده شد، تشخیص کمیته با توجه به مستندات این بود که این دیدار با اجازه و چراغ سبز شما صورت گرفته است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: در زمینه لغو تحریم‌ها که بیش از 10 ماه از مذاکرات یکساله می‌گذرد، چرا سه چهارم بحث‌ها را به مباحث فنی اختصاص دادید و در انتها به بحث‌های مربوط به تحریم‌ها شدید؟ چرا اینقدر تلاش شد تا صدا و سیما، روزنامه‌ها و رسانه‌های ارزشی درباره اطلاع‌رسانی و تحلیل آنچه در مذاکرات می‌گذرد، خودداری کنند؟ چرا مطرح می‌کنید رهبری در جریان ریز مذاکرات است و مسائل جزئی را می‌دانند در حالی که واقعیت ندارد و ریز واقعیت به مذاکره‌کنندگان واگذار شده است؟ چرا با وجود تشدید تحریم‌ها از طرف مقابل که برخلاف اصول اصلی توافق بود، مذاکرات را ادامه دادید و هیچ اقدامی برای مقابله به مثل انجام ندادید؟ چرا می‌گویید این مذاکرات بود که به ملت عزت داد.

کریمی قدوسی پس از پاسخ بخش اول ظریف به سؤال خود با ابراز تشکر از مقاله‌ای که وی خواند و در آن پاسخ سؤالات را نداد، گفت: آقای ظریف اکثر مدارج علمی خود را از آمریکا و در طول 40 سال زندگی در آنجا گرفتند و در آنجا مظهر اقتدار ایران را خوب تشخیص دادند اما ملت ایران که 36 سال در کوران حوادث همه چیز را تحمل کردند مظهر اقتدار خود را تشخیص نمی‌دهند.

وی با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی براساس سیاست‌های خردمندانه دولت تدبیر و امید منزوی شد، افزود: این را هم ایشان باید بیشتر مطالعه کنند و اظهار خود اوباما را مطالعه کنند تا اقتدار ملت و دولت ایران و سربازان ولی‌عصر (عج) در منطقه را دریابند.

کریمی قدوسی در ادامه گفت: چه کسی رژیم صهیونیستی را منزوی کرده است، رژیم صهیونیستی از کجا واهمه دارد؟ اینقدر بخش خصوصی را در مذاکرات معطل گذاشتید یکی از عوامل رکود، عدم رشد و عدم ایجاد اشتغال و افزایش بیکاری معلول معطل گذاشتن مذاکرات و تمدیدها بی‌فایده آن بوده است.

وی با استناد به اصولی از فرمایشات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد:‌ استراتژی رهبر معظم انقلاب سه وجه مردم، تیم مذاکره‌کنند و آمریکا را دارد.

نماینده مردم مشهد گفت: رسالت اصلی را ایشان روی اطلاع‌رسانی به مردم قرار دادند چیزی که این دولت تلاش کرد با تمام وجود اتفاق نیفتد و حتی نمایندگانی مانند نبویان و دیگران با شکایت به دادگاه کشیده شدند که در این مسائل اظهارنظر می‌کنند.

وی از قول رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد:‌ این تجربه‌ای است که ملت ما را بالا خواهد برد مانند تجربه سال 82 و 83 در مورد غنی‌سازی که ما 2 سال عقب افتادیم، از این رو به نفع ما تمام شد و فهمیدیم آن تعلیق غنی‌سازی امید همکاری از طرف غربی‌ها را مطلقاً زیر سؤال می‌برد.

کریمی قدوسی گفت: رهبری می‌فرمایند ما آن تعلیق اختیاری را که البته به نحوی تحمیل شده بود قبول کردیم اگر آن روز قبول نکرده بودیم ممکن بود کسانی بگویند خوب یک ذره شما عقب‌نشینی می‌کردید همه مشکلات حل می‌شد.

وی از قول مقام معظم رهبری ادامه داد: نبرد، نبرد ارده‌ها است و هر طرفی که ارده قوی‌تری داشته باشد پیروز است و هر طرفی که خسته نشود پیروز است... مذاکره در مورد مسائل هسته‌ای است ولاغیر.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی‌‌های خود فرمودند که مذاکره در مورد موضوعات خاص بی‌اشکال دانستند، گفت: ایشان فرمودند من اعتقاد ندارم و خوش‌بین به مذاکرات نیستم اما اگر می‌خواهید مذاکره کنید، بکنید ما به اذن‌الله ضرر نخواهیم کرد؛ ایشان «فرمودند عده‌ای اینگونه وانمود می‌کنند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکرات بنشینیم حل می‌شود اینگونه نیست» آقای ظریف این خطاب به شما است.

وی با اشاره به اینکه مذاکرات کنونی این تجربه را برای چندمین برای برای ملت حاصل کرد از قول رهبر انقلاب اظهار داشت: ما تسلیم نظام سلطه نمی‌شویم مظهر نظام سلطه آمریکا است... در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکایی‌ها هیچ ارتباطی نبود اما در یکسال اخیر به خاطر مسائل هسته‌ای بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس و نشست داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد - نمایندگان!‌ اینها حجت شما است - بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌ها بیشتر شد و توقعات طلبکارانه بیشتری در مذاکرات مطرح کردند.

کریمی قدوسی با اشاره به نقل قول ظریف از رهبر معظم انقلاب در اجتماع بسیجیان گفت: خوب بود آقای ظریف این را هم می‌خواندند که شما می‌بیند آمریکا و کشورهای استعمارگر اروپایی دور هم جمع شده و از تمام نیروی خود استفاده می‌کنند تا در قضیه هسته‌ای جمهوری اسلامی را به زانو در بیاورند اما نتوانستند و نخواهند توانست.

وی با اشاره به راهبرد دوم مقام معظم رهبری تحت عنوان دشمن خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب فرمودند تمام تلاش دشمن و آمریکا بحث امنیت اسرائیل بود - در خانه اگر کس است یک حرف بس است - فرمودند چه توافق بشود چه نشود اسرائیل از بین رفتنی است و امنیت پیدا نخواهد کرد چه زمانی مذاکرات به نتیجه برسد، می‌رسد، زمانی که آمریکا و اتحادیه اروپا منافع‌ خودشان را منافع‌ خودشان را به منافع رژیم صهیونیستی گره نزنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در بخش دیگری از سؤال خود گفت:‌ از موضع نقد و نصحیت از طرف ملت به تیم مذاکره کننده هسته‌ای از منظر نگاه جامع به پرونده هسته‌ای جمهوری اسلامی امروز کاملاً آشکار شده است که نظام سلطه با محوریت آمریکا و دولت خبیث انگلیس در پی آن هستند از این ظرفیت ایجاد شده با ظرفیت مذاکرات هسته‌ای نظام ما را در قدم اول در مبانی آن استحاله و پس از آن از صحنه روزگار بکنند.

کریمی قدوسی از دو کلید واژه اعتدال و برد برد سخن گفت و اظهار داشت: اهداف اصلی کلید واژه اعتدال حذف مردان و زنان امت حزب‌الله است تا در یک جمله حذف نیروهای عزت‌آفرین که هنرشان تولید قدرت و عزت است تا مانع اصلی سر راه سازش با غرب قرار گیرند؛ جناب آقای روحانی روز گذشته در تفسیر مذاکرات و راهی که باید برویم در تغییر سیاست خارجی اینگونه فرمودند «ما از لحاظ اقتصادی می‌خواهیم توسعه پیدا کنیم ولی از لحاظ سیاست خارجی برنامه ما کاملاً منقبض است ولا بالله نمی‌شود و تجربه زندگی ما می‌گوید نمی‌شود کشور با انزوا نمی‌تواند رشد کند.

وی خطاب به ملت ایران بیان داشت: ای ملت آیا شما منزوی هستید؟ آیا شما سرتان پایین است با این همه شهید که داده‌اید؟ هنوز خجالت می‌کشید بگویید ما ایرانی هستیم؟

نماینده مردم مشهد از قول رئیس جمهور ادامه داد: اقتصاد به سیاست خارجی یارانه می‌دهد یک بار هم امتحان کنیم سیاست خارجی به اقتصاد یارانه بدهد.

وی در ادامه گفت: این جمله به معنی همین بحث‌های مذاکرات و عدول از آرمان‌ها است تا برنج و شکر و گوشتتان تأمین شود، رئیس جمهور ادامه می‌دهند مگر پشت میز مذاکره از آرمان‌ها صحبت می‌کنند و اصول را مورد مذاکره قرار می‌دهند، یک عده در توهم هستند.

کریمی قدوسی در ادامه گفت: «شخص آقای ظریف در کمیته روابط عمومی خارجه آمریکا می‌گوید؛ روندی را برای تغییر سیاست خارجی ایران آغاز کرده‌ایم» این روند، این تغییر و این استحاله و دست برداشتن از آرمان‌ها در این سند تجمیع شده است. در کتاب ایران و جهانی شدن که نویسنده آن مشاور اعظم و مورد اعتماد آقای دکتر روحانی یعنی آقای دکتر سریع‌القلم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آقای سریع‌القلم مانند آقای ظریف عمر زیادی را در آمریکا سپری کرده و تحصیل کرده است؛ آنچه عرض می‌کنم در این کتاب است که در پیشگفتار آن جناب آقای روحانی از این نویسنده و مطالب آن دفاع و امروز ایشان مشاور ارشد و مبانی که آقای ظریف مطرح کردند سندش اینجا است.

وی در نقل قولی از کتاب یاد شده بیان داشت:‌ «قانون اساسی جمهوری اسلامی با نظم موجود جهانی و ماتریست قدرت و ثروت آن نه که اختلافاتی دارد بلکه در تضاد اصولی است اگر نخبگان سیاسی یک کشور تصمیم گرفتند تا از مخزن ثروت، کار و توانایی جهانی بهره‌برداری کنند به لحاظ سیاسی باید با آنان با آنان هماهنگ شویم  شما می‌‌خواهید تکنولوژی آنان را بگیرد ولی سیاست آنان را نگیرد. هر اندازه با قدرت‌های بزرگ مشکل سیاسی و امنیتی وجود داشته باشد روابط اقتصادی منفعلانه تحت تأثیر آن قرار می‌گیرد.» اولویت داشتن مبارزه با استکبار، دفاع از مظلومین و فلسطین مغایر با رشد توسعه از نگاه آقای ایدئولوگ مشاور محترم ریاست جمهوری است.

کریمی قدوسی در نقل از بخش دیگر کتاب مزبور گفت: رجال جمهوری اسلامی هم نمی‌توانند- چون بین‌الملل‌گرا نیستند و از بومی‌ترین اقشارند و از اشراف و سرمایه‌داران و صاحبان سرمایه و بانکداران نبودند - اینها نمی‌توانند ما را در عرصه جهانی هدایت کنند از اصول هدایت شیعی باید دست برداریم امروز به خصوص در تفکر شیعی که عدالت ملاک اصلی آن است مشکلات ما به مراتب بیشتر می‌شود.

وی ادامه داد: ای نمایندگان مجلس! بروید کتاب را مطالعه کنید در این کتاب می‌گوید علاوه بر حضور غربی‌ها در کشور ایران آنها به ویژه آمریکا در قانون‌گذاری ما نیز باید دخالت داشته باشند آقای روحانی! درخواست همه پرسی یک درخواست آمریکایی است کشورهایی مانند آمریکا باید در اولویت سیاست‌ خارجی ما دخالت کند.

براساس این گزارش محمدرضا باهنر که ریاست جلسه را برعهده داشت در اینجا از کریمی قدوسی خواست از موضوع سؤال خارج نشود که کریمی قدوسی پاسخ داد اینها را خودتان قضاوت کنید آقای روحانی بحث مذاکرات را مطرح کرد و این مطالب را عنوان داشت و آقای ظریف هم همین مسائل را می‌گوید و ما جواب می‌دهیم آقای باهنر شما کمک بکنید یک سال است که منتظر هستم تا چنین روزی برسد.

نماینده مردم مشهد گفت: در بخش دیگر کمیسیون امنیت ملی در بحث تحریم وزرا را خواست متأسفانه بسیار اندک و مختصر از آنچه تعهد داده‌اند در لغو تحریم‌ها اقدام کرده‌اند که مستند ما گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی ادامه داد: اگر توافقی صورت گرفت و در آن توافق چارچوب‌ها، خطوط قرمز نظام کاملاً رعایت شد قطعاً همه ملت و نمایندگان از آن دفاع خواهند کرد؛ آقای روحانی می‌فرمایند بعضی‌ها فکر می‌کنند مظهر اقتدار موشک است و این یکی از بحث‌های جدی طرف مقابل است ایشان می‌گوید روغن و برنج و شکر هم فاکتور اقتدار است بله، ولی تقسیم کار شد آن غیرمردانی که در این 36 سال اقتدار دفاعی ما را به اینجا رساندند از آنها درس بگیرید و بروید در این فضای اقتصادی تولید شکر، گوشت، برنج و چای داشته باشید تا اقتدار ملت ایران و در یک جمله اقتصاد مقاومتی را در دستور قرار دهید.

کریمی قدوسی خطاب به وزیر خارجه و رئیس جمهور گفت: توجه کنید ملت ایران در این منطقه استاد تولید عزت، قدرت و علم‌اند در این مرحله از تاریخ بخشی اعظمی از تاریخ بخش اعظمی از این سرمایه در اختیار شما آقای ظریف قرار دادند که با تکیه بر آن بروید در راه حفظ و ارتقای آن برای دفع شر دشمن آن را مدیریت کنید مراقب باشید اگر نتوانستید بر آن بیفزاید مبادا این مبانی اقتدار را هزینه کنید.

وی اضافه کرد: آقای روحانی دیروز و پریروز فرمودند در بحث مذاکره فرمودند که آقای سریع‌القلم هم می‌گوید دنیای امروز دنیای مادی است و او هم می‌گوید شاقول و میزان قدرت و ثروت است حرف ما این است امام می‌فرمایند دنیای امروز دنیای غلبه مستضعفین بر مستکبرین است امام می‌فرماید من هم با اطمینان می‌گویم اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک مذلت خواهند نشاند؛ آقای ظریف! آقای روحانی! شما باید نماد این تفکر باشید چرا قدری از آن اطمینان امام در کلام و رفتار شما دیده نمی‌شود؟

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آقای ظریف می‌گوید مذاکرات نباید جناحی شود این نظر یکی از سران فتنه است که مردم درخواست اعدام او را دارند من تریبون مقدس مجلس با نام بردن از او آلوده نمی‌کنم؛ در یک جلسه‌ای با این روزنامه‌نگاران زنجیره‌ای می‌گوید من اطمینان دارم توافق‌نامه جامع امضا می‌شود و این می‌تواند پیروزی بزرگی برای اصلاح‌طلبان و آنهایی که به دنبال آسایش ملت هستند، باشد با همین پیروزی هسته‌ای می‌توانیم مجلس آینده را کاملاً تسخیر کنیم، بسم‌الله.

وی ادامه داد: اینها چه کسانی هستند که با هدف تطهیر مورد حمایت دولت هستند؟ یک همه‌پرسی که نوعی رفراندوم است حرف ملت را اینجا می‌خواند این همه‌پرسی توسط دولت انجام شده است مردم اینگونه قضاوت می‌کنند که در بحث مذاکرات هسته‌ای عقب‌نشینی نمی‌کنیم 76 درصد، حمایت از اصول‌مان در مذاکرات باید انجام شود 68 درصد، حمایت از آقای روحانی که کارش مثبت بوده است 56 درصد، مقاومت روی حرف خودمان 71 درصد، 81 درصد هم می‌گویند به تیم مذاکره اعتماد داریم چون رهبر معظم انقلاب خواستند، 49 درصد می‌گویند مذاکرات به نتیجه نمی‌رسد، 72 درصد می‌گویند غرب دنبال زیاده‌خواهی است، 76 درصد می‌گویند غرب غیرقابل اعتماد است، 90.7 درصد می‌گویند استفاده از انرژی هسته‌ای با تمام شاخص‌ها و خطوط قرمز حق مسلم ما است.

کریمی قدوسی گفت: سال گذشته اعتماد به 1+5، 31 درصد بود و امسال به 12 درصد رسید. اقتصاد با مذاکره درست می‌شود در سال گذشته 74.5 درصد و امسال به 28 درصد، عدم اعتماد به آمریکا 82 درصد.

وی با اشاره به اینکه نمی‌خواهد در مورد سؤالش رأی‌گیری شود در توضیح دلایلش اظهار داشت: اولاً که رهبر معظم انقلاب می‌خواهند از تیم مذاکره‌کننده حمایت شود، دوم ملت در این نظرسنجی نظر می‌دهد، سوم مذاکرات هسته‌ای مهم‌ترین محور اجماع ملی است و تیم‌ مذاکره‌کننده و ظریف محترمند ولی اگر به خاطر زیاده‌خواهی‌های آمریکایی‌ها مذاکرات شکست بخورد عزت شما نزد ملت ایران محفوظ است. ما فرصت می‌دهیم، حمایت می‌کنیم، ملت آرمان‌ها را با مصادیق آن که از جمله موشک، نابودی رژیم صهیونیستی و استکبارستیزی همه را یکجا از تیم مذاکره‌کننده می‌خواهند و سؤالات ملت هنوز در ادامه در دستور کار است و باید از این یک سال درس و عبرت بگیرند.

نماینده مردم مشهد گفت: تیم‌مذاکره‌کننده با ملت و نخبگان مقابله نکنند با نمایندگان مجلس صادقانه برخورد کنند، پاسخ یاوه‌گویی‌های اوباما و استکبار را بدهند، مقاومت را شفاف حمایت کنند، مذاکرات را جناحی نکرده و اجماع ملی را روی میز مذاکره بگذارند، خطوط قرمز را کاملاً رعایت کنند.

وی با اشاره به گفته امروز وزیر امور خارجه که فردو و آب سنگین هرگز تعطیل نمی‌شود و تحقیق و توسعه ادامه می‌یابد، افزود: طبق اظهارات ایشان ماشین‌های موجود خاموش نشده، ذخایر موجود اورانیوم معامله نمی‌شود، 190 هزار سو سانتریفیوژ حمایت می‌شود، تحریم‌ها یکجا برداشته می‌شود، در چارچوب ماده 4 ان‌پی‌تی حقوق هسته‌ای ملت ایران پذیرفته می‌شود. بازرسی‌ها در چارچوب اورژانس پذیرفته می‌شود، عزت دانشمندان ما حفظ می‌شود.

کریمی قدوسی با اشاره به حال وخیم پادشاه عربستان ادامه داد: می‌گویند خروجی مذاکرات چه بود؟ ملت امروز در اوج است، داعش در حال نابودی است، عراق جدید با وحدت راهبردی با ایران به صحنه آمده است، غرب در سوریه شکست خورده، کرانه باختری مسلح شده است، آمریکا در حال تجربه شکست بزرگ تاریخی است، ملت‌ها در حال رسیدن به اجماع برای مبارزه با ظلم هستند، آینده بسیار روشن است و در یک جمله اسلام ابرقدرت‌ها را بار دیگر به خاک مذلت خواهد نشاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌ براساس این اصول فعلاً رأی‌گیری را عقب می‌اندازیم چرا که بحث‌های دیگر در دستور است با این شروط و اعترافات آقای ظریف روی رعایت خطوط قرمز جلسه را خاتمه می‌دهیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها