امروز : چهارشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۸ - 2020 January 22
۱۱:۰۲
کمک مالی
کانال پیروان موعود
جنبش
کد خبر: 137746
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۱:۴۷
تعداد بازدید: 624
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم سیدعمار حکیم ظهر امروز در حاشیه دیدار با مراجع در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز به دیدار مراجع ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم سیدعمار حکیم ظهر امروز در حاشیه دیدار با مراجع در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز به دیدار مراجع آمدیم و

حرم کریمه اهل‌بیت(س) را زیارت کردیم و به صورت دائمی و دوره‌ای با مراجع دیدار می‌کنیم.
وی خاطرنشان کرد: وضعیت کشور عراق در دیدار با مراجع تقلید تشریح شد و در زمینه حوزه علمیه نجف نیز گزارشی ارائه شد.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق با بیان اینکه اهداف قیام امام حسین(ع) انسانی است، گفت: در اربعین حسینی شاهد حضور مردم ایران و عراق در کنار یکدیگر بودیم.
وی با اشاره به اهمیت وحدت گفت: شیعه و سنی در برابر دشمنان دارای وحدت هستند به طوری که با فتوای آیت‌الله سیستانی جوانان شیعه و سنی به دفاع از کشور عراق پرداختند.
عمار حکیم با بیان اینکه اربعین باید ابعاد جهانی خود را پیدا کند، زیرا آرمان امام حسین(ع) دفاع از مظلوم است، گفت: داعش برای ضربه زدن به ملت و لطمه زدن به دولت ناکام مانده است.
وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران در ارائه مشورت نقش مهمی داشته و نقش مهمی در زدودن خطر تکفیری ایفا کرده است.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق یادآور شد: مراجع تقلید توجه ویژه‌ای به وضعیت عراق و امنیت این کشور دارند.
وی با بیان اینکه حفظ وحدت عراق و توجه به حوزه‌های علمیه از نکات مورد توجه و تاکید مراجع است، گفت: مجلس اعلای عراق شریک در دولت حیدر ‌العبادی است و مجلس اعلا و دولت ارتباط خوبی دارد.
عمار حکیم با اشاره به کشتار شیعیان و تخریب اماکن مقدس از سوی داعش گفت: داعش دشمن کل ملت عراق محسوب می‌شود و می‌خواهد به جنایات خود لباس دین بپوشاند.
وی ضمن تقدیر از برگزاری کنفرانس جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام خاطرنشان کرد: اقدامات داعش ملت عراق را به یک کشور واحد تبدیل کرده و مردم عراق اتحاد کاملی در برابر آنها دارند.
رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق خاطرنشان کرد: دولت عراق نماینده همه مردم عراق است و به دلیل اینکه نمایندگان شیعه بیشتر هستند دولتی شیعی در این کشور راس امور است.
وی یادآور شد: ایالات متحده و کشورهای دیگر در کمک به عراق تردید داشتند، ولی ایران به حمایت از عراق پرداخت و این حمایت‌ها مخصوص همه ملت عراق است و به شیعیان منحصر نیست.
عمار حکیم ادامه داد: تکفیری‌های داعش دارای حرکت چریکی بوده و مقابله با آنها نیازمند مشورت‌های خاصی است،‌ البته این مشورت‌ها از سوی برادران ایرانی ارائه شد و در راس این مشورت‌ها سردار قاسم سلیمانی بود که خدمات ارزنده‌ای ارائه کرد و حتی برخی از سرداران در هنگام ارائه مشورت‌ها به شهادت رسیدند.
انتهای پیام/2258/صا40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها