امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137793
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
عنایت‌الله بیابانی عضو هیئت مدیره خانه کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد ذخیره‌سازی ...

عنایت‌الله بیابانی عضو هیئت مدیره خانه کشاورز در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد ذخیره‌سازی میوه شب عید، گفت: جلسه‌ای در ارتباط با ذخیره‌سازی میوه شب عید برگزار شد و قرار است وزارت جهاد کشاورزی با همکاری سازمان تعاون روستایی تدابیری در مورد این مسئله بیندیشند.

 وی افزود: در این جلسه مقرر شد تا امر ذخیره‌سازی میوه شب عید با یک برنامه منسجم انجام و مقرر شد، تا همه دست‌‌اندرکاران تعاونی‌ها در بخش ذخیره‌سازی شرکت کنند.

رئیس اتحادیه مرکبات کاران بیان داشت: در جلسه ستاد تنظیم بازار مقرر شد تا از طریق دو کانال اتحادیه شهرستانی و اتحادیه تعاونی سازمان تعاون روستایی کار ذخیره‌سازی انجام شود.

بیابانی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود 30 هزار تن میوه از جمله مرکبات و سیب برای شب عید ذخیره شود که این مقدار قابل افزایش تا 50 هزار تن هم است.

رئیس اتحادیه مرکبات‌کاران در پاسخ به این سؤال که حدود 500 هزار تن سیب درختی در آذربایجان روی دست کشاورزان مانده و این حجم سیب از کشاورزان خریداری نمی‌شود، گفت: الان فصل عرضه سیب است و سیب تولیدی به مصرف می‌رسد، اما با توجه به نزدیک شدن به شب عید و خرید برای ذخیره‌سازی فکر می‌کنم، اگر چنین مشکلی هم باشد، حل شود و باغداران محصولشان را به فروش برسانند.

وی به تولید حدود چهار میلیون و 800 هزار تن محصول مرکبات در کشور اشاره کرد و گفت: هیچ گونه نیازی به واردات مرکبات نداریم، بلکه مازاد تولید داریم و باید در این مقطع زمانی با مدیریت متمرکز بازار کار ذخیره‌سازی برای شب عید به درستی انجام شود، تا مشکلی برای تولید‌کننده و مصرف‌کنندگان به وجود نیاید.

رئیس هیئت مدیره خانه کشاورز در مورد صادرات مرکبات به روسیه گفت: اطلاعی از صادرات مرکبات به روسیه ندارم، ولی فکر می‌کنم با کاهش ارزش روبل در مقابل سایر ارزها صادرات مرکبات به این کشور چندان مقرون به صرفه نباشد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها