امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۱:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137798
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزرات خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه ...

سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزرات خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت که دور جدید مذاکرات ایران و 5+1 که در سطح معاونان خواهد بود، قرار است 18 ژانویه(28 دیماه) در ژنو برگزار و قبل از آن رایزنی‌های دو جانبه با آمریکا و روسیه نیز انجام خواهد شد.
وی در خصوص زمان رایزنی‌های دو جانبه با آمریکا و روسیه عنوان کرد که زمان این رایزنی‌ها در حال تنظیم است.
پس از آنکه ایران و شش کشور در سوم آذر ماه سال جاری به دلیل اختلافات موجود نتوانستند به توافق جامع هسته ای دست پیدا کنند، توافقنامه ژنو برای هفت ماه دیگر تمدید و طرفین بر انجام مذاکرات تا حصول توافق تا چهار ماه آینده تاکید کردند و مقرر شد که رایزنی ها از سر گرفته شود که بر همین اساس اولین دور رایزنی های ایران و شش کشور ٢٦ آذر ماه در شهر ژنو برگزار و دو روز قبل از آن (٢٤ آذر) هیات های ایران و آمریکا به مدت دو روز در سطح معاونان گفتگو کردند.
ایران و ١+٥ پیش از این 10 دور در شهرهای وین، مسقط و نیویورک برای دستیابی به توافق جامع هسته ای به گفتگو نشستند که به دلیل اختلافات بر سر اندازه و میزان غنی سازی، نحوه لغو تحریم ها و راکتور اراک به نتیجه ای دست نیافتند.
انتهای پیام/
 
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها