امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137800
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدامیرحسین ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت در همایش تجلیل از دانشجویان خارجی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیدامیرحسین ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت در همایش تجلیل از دانشجویان خارجی دانشگاه علوم پزشکی تهران در واکنش به اظهارات رئیس این دانشگاه، گفت: ما نباید خود را با دانشگاه‌های داخلی مقایسه کنیم و بگوییم بی‌رقیب هستیم، بلکه باید خود را با کشورهای منطقه مقایسه کنیم.

وی ادامه داد: ما در آغاز راه پذیرش دانشجوی خارجی هستیم و برای اینکه این راه ادامه پیدا کند باید به دانشجویان خارجی یارانه اختصاص دهیم.

ضیایی تأکید کرد: از سال آینده به ازای هر دانشجوی خارجی مبلغی را به دانشگاه به عنوان یارانه پرداخت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کشور اول منطقه شویم، این امر با شعار محقق نمی‌شود بلکه باید تعداد دانشجویان خارجی، مقالات، اساتید و ... خود را افزایش دهیم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت به زمانی اشاره کرد که فارسی زبان علمی دنیا بوده است و گفت: اکنون ما از علم دنیا عقب افتاده‌ایم و به همین خاطر، دیگر فارسی آن برتری خود را از دست داده است و باید برای رسیدن به علم دنیا برنامه و هدف داشته باشیم.

ضیایی افزود: در این ارتباط، دانشگاه و وزارتخانه بهداشت تنها نیستند بلکه باید بخش‌های دیگر نیز به ما در این ارتباط کمک کنند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به این موضوع که ایران نیروی انسانی لازم را برای داشتن دانشگاه‌های بین‌المللی دارد، گفت: کشورهای اطراف ما در حالی دانشجوی خارجی می‌گیرد که اساتیدشان نیز خارجی و حتی اساتیدی از ایران در آن دانشگاه‌ها تدریس می‌کنند.

ضیایی با ذکر خاطره‌ای از یک دانشجوی خارجی که دو سال پیش فارغ‌التحصیل شده است، گفت: این دانشجو به من می‌گفت که استادش به او توصیه کرده اگر دنبال مدرک هستی به کانادا و اروپا دنبال تحصیل برو و اگر می‌خواهی کار یاد بگیری به ایران برو.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها