امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۰۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137801
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس تحقیقات جدید انجام شده، زنان می‌توانند احتمال به بیماری‌های ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بر اساس تحقیقات جدید انجام شده، زنان می‌توانند احتمال به بیماری‌های قلبی خود را قبل از رسیدن به سن پیری به طور چشم‌گیری کاهش دهند.

این تحقیقات نشان داد که زنانی که 6 توصیه مربوط به زندگی سالم مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، را پیگیری کردند، بیماری‌های قلبی در آنها  تا حدود 90 درصد، بیش از 20 سال کاهش داشته است.

محققان همچنین تخمین زده‌اند که شیوه زندگی ناسالم مسئول حدود 75 درصد از موارد بیماری قلبی زنان جوان‌تر و میانسال بوده است.

«آندریا چومیستک» نویسنده و استادیار اپیدمیولوژی و آمار دانشگاه «ایندیانا بلومینگتون» اظهار داشت: اتخاذ و یا حفظ یک شیوه زندگی سالم می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای،موجب کاهش بروز دیابت، فشار خون بالا و کلسترول بالا و همچنین کاهش بروز بیماری عروق کرونر در زنان جوان شود.

اگر چه مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی در زنان بین 35 و 44 سال غیر معمول است، میزان این مرگ و میر به همان شکل، بیش از چهار دهه گذشته بر سر جای خود مانده است.

این یافته‌ها در مجله کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شده است.

چومیستک گفت: سبک زندگی سالم نیز به طور قابل توجهی خطرات بیماری قلبی را کاهش داده است.

یافته‌های این تحقیقات در شماره جدید از مجله کالج آمریکایی قلب و عروق منتشر شده است.

در این تحقیقات تقریباً 900 هزار پرستار از سال 1991 تا سال 2011 بررسی شدند و زمانی که مطالعه آغاز شد زنان بین 27  و 44 سال سن داشتند.

محققان بر 6 رفتار که در سلامتی مؤثر بود، تمرکز داشتند که آنها شامل سیگار نکشیدن، ورزش حدود 2.5 ساعت در هفته، داشتن وزن طبیعی، تماشای تلویزیون به مدت هفت ساعت یا کمتر در هفته، خوردن یک رژیم غذایی سالم و نوشیدنی‌های سالم بود.

آیا این یافته‌ها در مردان نیز مشابه است؟

چومیستک می گوید: نرخ مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی در مردانی که شیوه‌های زندگی سالم داشتند، مانند این زنان کاهش داشته است.

«دونا آرنت» ریاست اپیدمیولوژی دانشگاه آلاباما در مدرسه بیرمنگام بهداشت و رئیس سابق انجمن قلب آمریکا گفت: در هر دو جنس شواهدی صریحی وجود دارد که یک الگوی غذا خوردن سالم و فعالیت فیزیکی، حفظ وزن ایده آل و سیگار نکشیدن به شدت در کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی موثر است.وی افزود: نداشتن دانش در این خصوص می‌تواند بر بیماری های قلبی آنها در هر سنی تاثیر گذارد و آنها ممکن است علائم نشانه های بیماری های قلبی را تشخیص ندهند.

وی خاطر نشان کرد که بسیاری از علائم کلاسیک حمله قلبی - مانند فشار درد در مرکز قفسه سینه تا گردن و بازو، تنگی نفس و تعریق شدید و  کمر درد یا سوء هاضمه است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها