امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۶:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137818
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
رضا دانش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سوادکوه از دستگیری هفت حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در سوادکوه طی ...

رضا دانش‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در سوادکوه از دستگیری هفت حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در سوادکوه طی امروز خبر داد و گفت: این حفاران غیرمجاز میراث فرهنگی در حین حفاری دستگیر شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سوادکوه با بیان اینکه این تعداد حفار در منطقه کسلیان بخش زیرآب سوادکوه دستگیر شدند، افزود: متخلفان با تشکیل پرونده و به منظور ادامه مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

وی با اشاره به اینکه حفاظت از آثار ارزشمند فرهنگی و تاریخی براساس قانون بر عهده سازمان میراث فرهنگی قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: جلوگیری از حفاری‌های غیرمجاز، قاچاق اموال فرهنگی، جلوگیری از تجاوز به حریم آثار تاریخی، جلوگیری از تجاوز به اراضی تپه‌ها، اماکن مذهبی و تاریخی که در آثار تاریخی ثبت شده و فاقد مالکیت خصوصی است نیز بر عهده این سازمان قرار دارد.

دانش‌زاده از دستگیری 40 نفر از حفار‌ان غیرمجاز در 10 ماه امسال خبر داد و گفت: هشت دستگاه فلزیاب نیز از متخلفان ضبط و به مقامات قضایی تحویل داده شده است.

انتهای پیام/86015/الف10/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها