امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137826
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: مسائل مربوط به بحران همه جانبه و فرابخشی است و ...

اسماعیل نجار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره وضعیت مدیریت بحران کشور اظهار داشت: مسائل مربوط به بحران همه جانبه و فرابخشی است و نمی‌توان تنها یک بخش را در مواقع بحرانی دخیل کرد.

وی اضافه کرد: از& nbsp; 45 حادثه طبیعی در دنیا حدود 34 حادثه در کشور اتفاق افتاده است و بسیاری از دستگاه‌های اجرایی به ویژه مردم در هنگام حوادث حضور دارند و نسبت کاهش تلفات، خسارات و بازسازی محل حادثه‌دیده اقدام می‌کنند.

نجار بیان داشت: در سال‌های گذشته شاهد حوادث مختلفی در کشور بودیم که در اثر آن انسان‌های زیادی جان خود را از دست دادند. در بحران تنها نباید به مقابله توجه کرد بلکه باید در پیشگیری و پیش‌بینی اقدام کرد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور بیان داشت: اگر درست بسازیم و از تکنولوژی و علم استفاده کنیم در صورت بروز حوادث نیز حداقل تلفات و خسارات را خواهیم داشت. به عنوان مثال در کشور ژاپن که توانسته با به کارگیری علم، دانش و تجربه در مقابل حوادث بزرگی چون زلزله خسارات را به حداقل رسانده است.

وی با اشاره به اینکه باید در ساخت ساختمان‌ها از مصالح استاندارد و به کارگیری افراد ماهر استفاده کرد، گفت:‌ در صورتی که مردم به بروز حادثه باور داشته باشند قطعاً ساختمان‌هایی با کیفیت بالا می‌سازند.

نجار در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه چرا جایگاه اصلی مدیریت بحران در کشور پیدا نشده است، افزود: متأسفانه باورها به حادثه کم شده است و باور حادثه برای همه ما وجود داشته باشد به پیشگیری و مقابله با آن توجه بیشتری می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: قانون مدیریت بحران کشور ظرفیت‌های زیادی دارد و اگر متقاعد شویم از این ظرفیت‌ها استفاده کنیم نتیجه‌ مطلوب‌تری خواهیم داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها