امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137828
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه، معاون حقوقی رییس جمهور و معاون فرهنگ عمومی قوه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی معاونت فرهنگی قوه‌قضائیه، معاون حقوقی رییس جمهور و معاون فرهنگ عمومی قوه قضاییه درباره همکاری‌های حقوقی و تعاملات دو جانبه در حوزه فرهنگ حقوقی و قضایی گفت‌وگو کردند.

سیدمحسن حاجی باباییان، معاون فرهنگ عمومی قوه قضاییه در این دیدار با اشاره به این که با شیوه‌های دستوری و بخشنامه‌ای نمی توان فرهنگ سازی کرد، به ارتقاء فرهنگ حقوقی و قضایی جامعه با محوریت قانون مداری، حق گرایی، عدالت محوری و انضباط اجتماعی، ترویج فرهنگ صلح وسازش ورجوع به داوری سنتی، آگاه سازی جامعه درخصوص جرم واعمال مجرمانه، حقوق و تکلیف فردی و اجتماعی و معرفی صحیح نظام قضای اسلامی به جامعه  تاکید کرد و اظهار داشت: فرایند فرهنگ سازی باید با همکاری همه مردم از دوران کودکی آغاز و استمرار پیدا کند.

وی همکاری‌های مشترک و رویکرد تعاملی دستگاه های اجرایی و قوه قضاییه را برای کاهش ناهنجاری های اجتماعی موثر و لازم خواند و با بیان این که وجود پیوست فرهنگی قوانین یکی از راهکارهای مهم در تحقق اجرای قانون در جامعه است، خواستار برنامه ریزی و تخصیص اعتبار مالی برای تهیه پیوست فرهنگی قوانین و مصوبات دولت و همکاری مجلس شورای اسلامی در این خصوص شد.

معاون فرهنگ عمومی قوه قضاییه بر اهمیت استفاده از ظرفیت های هنر، رسانه، نهادها و دستگاه‌های فرهنگی و شهرداری‌ها برای ارتقاء آگاهی‌های حقوقی مردم و فرهنگ قضایی جامعه تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها