امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۱۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137842
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 32
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس یک فرضیه جدید علمی در مکزیک، احتمال سوزانده ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در آمریکای لاتین به نقل از «تله‌سور»، بر اساس یک فرضیه جدید علمی در مکزیک، احتمال سوزانده شدن اجساد 43 دانش‌آموز ناپدید شده مکزیکی در شهر «ایگوآلا& raquo; (جنوب غربی ایالت «گررو») در کوره‌های جسد سوزی ارتش این کشور وجود دارد.

2 کارشناس مکزیکی که در حال تحقیق و بررسی سرنوشت دانش‌آموزان ناپدید شده می‌باشند اعلام کردند که احتمال دارد اجساد این دانش‌آموزان در کوره‌های نظامی و خصوصی این کشور سوزانده شده باشند.

«خورخه آنتونیو مونته‌مایور آلدرته» از مؤسسه فیزیک دانشگاه ملی خودمختار مکزیک و «پابلو اوگالده ولز» از دانشگاه خودمختار «متروپولیتین»، 2 محققی هستند که بر روی این فرضیه در حال بررسی و تحقیق می‌باشند و در حال حاضر نسخه رسمی درباره سوزانده شدن اجساد دانش‌آموزان ناپدید شده در زباله‌دانی «کوکولا» در ایالت «گررو» را کنار گذاشته‌اند.

«مونته‌مایور آلدرته» گفت: صحت این فرضیه احتمالش زیاد می‌باشد زیرا ممکن است اجساد دانش‌آموزان ناپدید شده مکزیکی در کوره‌های مدرن ارتش و یا شرکت‌های خصوصی با امکانات کافی و داشتن سردخانه‌ها سوزانده شده باشند.

در این راستا کارشناسی که در حال حاضر شروع به جمع‌آوری اطلاعات در مورد فعالیت کوره‌های نظامی مکزیک کرده این اطمینان را داد که ارتش این کشور در صورتی که در چارچوب قانون اساسی عمل کرده باشد نباید هیچ‌گونه نگرانی داشته باشد.

«آلدرته» به نوبه خود جنایات مرتکب شده ارتش مکزیک را به یاد آورد و از این‌ که عملکرد آن خارج از قانون اساسی بوده و نیروهایش توسط دادگاه‌های نظامی محافظت می‌شوند انتقاد کرد.

وی تاکید کرد که اگر این فرضیه حقیقت داشته باشد بایستی مجرمان این اقدام محاکمه شوند و قانون درباره آن‌ها اعمال شود؛ چرا که این یک جنایت فجیع می‌باشد و وضعیت بسیار حساسی است و اگر از آن بگذریم دولت این کشور به راحتی به یک دولت نئوفاشیست تبدیل خواهد شد.

تاکنون تنها جسد یکی از 43 دانش‌آموزان ناپدید شده مدرسه «آیوتسیناپا» در شهر «ایگوآلا» به نام «الکساندر مورا» در زباله‌دانی «کوکولا» در ایالت «گررو» مکزیک یافت شده است.

در روز 26 سپتامبر ( 4 مهر 93) پلیس محلی شهر «ایگوآلا» در ایالت «گررو» به چندین اتوبوسی که دانش‌آموزان مدرسه «آیوتسیناپا» در آن بودند شلیک کرد و موجب کشته شدن 3 دانش‌آموز و 3 فرد عادی شد؛ سپس به گفته مقامات، در این حادثه که شهردار شهر «ایگوآلا» نیز در آن دخیل بوده پلیس 43 دانش‌آموز این مدرسه را بازداشت و به باندهای قاچاق مواد مخدر تحویل دادند.

بر اساس گزارش‌های دادستانی کل مکزیک، شهردار «ایگوآلا» و همسرش که توسط پلیس مکزیک دستگیر شده‌اند در حادثه ناپدید شدن دانش‌آموزان مکزیکی مقصر هستند زیرا باندهای جنایتکار ایالت «گررو» توسط آن‌ها کنترل می‌شده است؛ معترضان مکزیکی معتقدند ناپدید شدن دانش‌آموزان جرم و جنایتی بوده که توسط دولت مکزیک صورت گرفته است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها