امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137844
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل و به نقل از خبرگزاری «باختر» مسئولیت‌ تأمین امنیت ولایت غزنی امروز به ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل و به نقل از خبرگزاری «باختر» مسئولیت‌ تأمین امنیت ولایت غزنی امروز به طور رسمی از نیروهای خارجی به نیروهای افغان واگذار شد.

در مراسمی که به همین مناسبت برگزار شد، «موسی خان اکبر زاده» سرپرست ولایت غزنی نیروهای امنیتی را وارثان اصلی این خاک دانست و گفت: نیروهای افغان پس از خروج نیروهای خارجی توانایی و ظرفیت رویارویی با دشمن را داشته و هر آن آماده دفاع از وطن و مردم می‌باشند.

اکبر زاده افزود: وضعیت امنیتی در مناطق «زنه خان»، «اندر»، «قره باغ» و «گیلان» که پیش از این از مناطق ناامن بود، بهبود یافته و مردم در آن مناطق به زندگی عادی خود مشغول‌اند.

وی از علما و بزرگان خواست که با نیروهای امنیتی همکاری کرده و از آنان حمایت نمایند زیرا علما می‌توانند با تبلیغ اعمال تروریست‌ها را از نگاه اسلام برای مردم روشن ساخته و مردم را تشویق به همکاری با نیروهای امنیتی نمایند.

در این محفل «حیدر نیک پی» فرمانده تیپ سوم ارتش ملی مستقر در ولایت غزنی نیز در سخنانی گفت: از 2 سال پیش به این سو نیروهای خارجی در جنگ‌ها با طالبان حضور نداشته و نیروهای امنیتی کشور به تنهایی در مقابل طالبان می‌جنگیدند.

پیش از واگذاری امنیت ولایت غزنی به نیروهای افغان نیروهای لهستانی در این ولایت مستقر بوده و تعدادشان به 2 هزار و 600 سرباز می‌رسید و علاوه بر آنان 3 هزار و 500 سرباز آمریکایی نیز در غزنی حضور داشتند که اکنون همه آنان ولایت غزنی را ترک کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها