امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۱۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137852
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان که به دعوت همتای ایرانی خود در ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی افغانستان که به دعوت همتای ایرانی خود در تهران بسر می& zwnj;برد امروز سه شنبه با حضور در وزارت خارجه با محمد جواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری اخیر افغانستان گفت: نتیجه انتخابات مردمی به تشکیل دولت وحدت ملی انجامید و آنچه با خواست و اراده مردم همراه باشد مورد حمایت و استقبال ما نیز خواهد بود.

ظریف با تاکید بر ضرورت همکاری با دولت جدید افغانستان و رویکرد دولت تدبیر و امید در توسعه مناسبات با همسایگان، آمادگی وزارت خارجه بر شکل گیری همکاری‌ها با هدف تحکیم ثبات و امنیت در افغانستان را عنوان و با استقبال از سفر مقامات افغان به کشورمان آن را گامی مهم در پیشبرد برنامه همکاری‌ها برشمرد.

وزیر امور خارجه کشورمان بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در گسترش همکاری‌های منطقه‌ای در ابعاد مختلف تاکید کرد.

حنیف اتمر نیز در این دیدار مراتب تشکر دولت متبوع خویش را به دلیل دوستی و مودت عمیق در دوران و سالهای سخت و پر تلاطم افغانستان ابراز و گفت: هیچگاه احسان و محبت جمهوری اسلامی ایران را فراموش نمی‌کنیم.

وی افزود: تعمیق مناسبات با ایران در کلیه ابعاد دو جانبه و چند جانبه در اولویت سیاست‌های دولت وحدت ملی بوده و هیچگاه اجازه نخواهیم داد از افغانستان تهدیدی متوجه ایران شود.

اتمر ضمن تجدید دعوت از ظریف برای سفر به افغانستان از تمایل جدی مقامات عالیرتبه افغان برای سفر به تهران در آینده نه چندان دور سخن گفت و اظهار امیدواری کرد، موافقت نامه جامع همکاری‌های فی مابین تدوین و به امضا طرفین برسد.

مشاور امنیت ملی افغانستان با کلیدی خواندن موقعیت ممتاز کشورمان توسعه همکاری در بخش ترانزیت و تجارت کالا و خدمات و نیز همکاری‌های اقتصادی را مهم ارزیابی و بر ضرورت افزایش همکاری‌ها در حوزه‌هایی چون مقابله با تروریسم و مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها