امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137856
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 50
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجله آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی با اشاره به احتمال شکست مذاکرات بین ایران ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجله آمریکایی فارن‌پالیسی در گزارشی با اشاره به احتمال شکست مذاکرات بین ایران و گروه 1+5 نوشت اکنون زمان تغییر نظام جمهوری اسلامی ایران است.

فارن‌پالیسی در آغاز این یادداشت با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای بین ایران و گروه 1+5 بنا به دلایل متعدد در سال 2015 به نتیجه نخواهد رسید به تاریخچه‌ای از توسل آمریکا به تغییر رژیم برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای کشورهای ضد آمریکایی اشاره کرده است.

در گزارش فارن‌پالیسی آمده است: «موضوعی که به ندرت به آن اشاره می‌شود این است که آمریکا به واقع تجربیاتی واقعی برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای کشورهایی مانند ایران دارد که مستبد، ضد آمریکایی و رام‌نشدنی توصیف می‌شوند.»

این گزارش می‌افزاید: «تعداد این موارد زیاد نیست، اما موارد آن به اندازه‌ای هست که بر اساس آن به سیاست‌گذاران خوراک مفید فکری از روش‌هایی ارائه داد که در گذشته کار کرده‌اند.»

به نوشته فارن‌پالیسی تغییر نظام حکومتی کشورهایی مانند برزیل و آرژانتین، آفریقای جنوبی و  برخی کشورهای دیگر عاملی مهم برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای کشورهایی مانند برزیل و آرژانتین بود.

فارن‌پالیسی گزینه حمله نظامی را یکی دیگر از عوامل مهم برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای کشورها به شمار می‌آورد اما می‌افزاید رویکردی مرکب از استفاده از گزینه نظامی با چشم‌انداز تغییر رژیم نتایج مهمی برای جلوگیری از برنامه هسته‌ای کشورهای رام‌نشدنی به بار آورده است.  لیبی، مصداقی برای این رویکرد دانسته شده است.

فارن‌پالیسی در ادامه کاهش اهرم‌های فشار آمریکا در مذاکرات هسته‌ای را از جمله عواملی دانسته که احتمال موفقیت در این گفت‌وگوها را کم می‌کند.

بر همین اساس، فارن‌پالیسی گزینه تغییر رژیم را راهی برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران می‌داند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها