امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137865
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هر گونه طرحی ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرد باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا هر گونه طرحی برای ساخت یک خط لوله انتقال نفت را وتو خواهد کرد.

قانون‌گذاران حزب جمهوری‌خواه که در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره موفق شدند کنترل هر دو مجلس سنا و نمایندگان را به دست بگیرند آقای اوباما را در حوزه‌های مختلف از جمله مذاکرات هسته‌ای ایران به چالش طلبیده‌اند. 

سناتورها چند روز پیش با طرحی که یکی از وعده‌های انتخاباتی آقای اوباما بود چالش با رئیس جمهور را آغاز کردند و هشدار دادند در صورتی که این طرح با وتو روبرو شود آن را در ماه‌های بعد پیش خواهند برد. طرحی که قرار است سناتورها به آن رأی بدهند طرح احداث خط لوله انتقال نفت کیستون از کانادا به خلیج مکزیک است که چند ماه پیش مجلس نمایندگان به آن رأی مثبت داد.

مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا با 252 رای موافق در برابر 161 رای مخالف این طرح جنجالی را تصویب کرد. 31 نماینده حزب دموکرات و تمام نمایندگان حزب جمهوریخواه به این طرح رای مثبت دادند.

این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون باید به تائید مجلس سنا برسد.

این خط لوله عظیم انتقال نفت، که کار احداث بخش هایی از آن پیشاپیش آغاز شده است، قرار است نفت تولیدی کانادا را به دهانه خلیج مکزیک در جنوب آمریکا برساند.

موافقان احداث این خط لوله، بر مزایای اقتصادی و خلق فرصت های جدید شغلی در صورت اجرایی شدن این پروژه تاکید می کنند.
مخالفان با اشاره به اثرات مخرب این طرح بر محیط زیست و زیست‌بوم های آمریکا، خواهان وتوی این طرح توسط باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا شده‌اند.

انتهای پیام/م.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها