امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۵:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 137872
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی کشته شدن سه نفر از نیروهای امنیتی عربستان از جمله فرمانده گارد مرزی شمال این کشور ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در پی کشته شدن سه نفر از نیروهای امنیتی عربستان از جمله فرمانده گارد مرزی شمال این کشور در مرز با عراق، حیدر العبادی سه‌شنبه شب با «سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان سعودی تلفنی گفت‌و‌گو کرد.

دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه‎ای اعلام کرد که « حیدر العبادی در تماس تلفنی با سلمان بن عبدالعزیز تاکید کرد که تهدیدات داعش نه تنها برای عراق برای کل منطقه و جهان خطرناک است».

به گزارش پایگاه خبری «الوطن»، نخست وزیر عراق با اشاره به حادثه اخیر کشته شدن سه نیروی امنیتی سعودی در یک حمله تروریستی به منطقه مرزی عربستان در مرز با عراق تاکید کرد که «این حادثه بر خطرناک بودن این گروه تروریستی و اهمیت مقابله با آن از طریق هماهنگی تلاش‌های مشترک تاکید دارد».

در این بیانیه آمده است که حیدر العبادی و سلمان بن عبدالعزیز همچنین درباره «راه‌های تضمین تقویت روابط دوجانبه در زمینه های مختلف از جمله همکاری آینده در زمینه مبارزه با تروریسم  بحث و تبادل نظر کردند».

 هیئت دیپلماتیک عربستان برای بازگشایی سفارت این کشور در عراق پس از 25 سال وارد بغداد شدند.

همچنین قرار است این هیئت دیپلماتیک علاوه بر بازگشایی سفارت در بغداد درباره بازگشایی کنسولگری عربستان در اربیل هم مذاکراتی را انجام خواهند داد.

روابط عربستان و عراق از سال 1990 پس از حمله صدام حسین به کویت و عربستان قطع شد و از آن زمان تاکنون روابط دیپلماتیک میان دو کشور حتی پس از سرنگونی رژیم صدام هم احیا نشد.

طی ماه گذشته پس از دیدار فواد معصوم رئیس جمهور عراق با مقامات ارشد عربستانی در ریاض صحبت‌های اولیه برای بازگشایی سفارت عربستان در عراق انجام گرفت و همچنین قرار است به زودی سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان هم به عراق سفر کند.

از روز چهارشنبه هفته گذشته پادشاه عربستان در وضعیتی اورژانسی به مرکز پزشکی ملک عبدالله در ریاض منتقل شد.رسانه‌های سعودی گزارش داده بودند که وی برای انجام پاره‌ای آزمایش‌های پزشکی به شهرک ملک عبدالله منتقل شده است و دیوان پادشاهی عربستان در دومین بیانیه خود اعلام کرده بود که پادشاه عربستان دچار التهاب ریه شده و لوله‌ای برای بهبود وضعیت تنفس وی کار گذاشته شده و وضعیت جسمی وی مطلوب است.

این در حالی است که اعزام فوری پادشاه سعودی به بیمارستان حاکی از وخامت وضعیت جسمی وی دارد، برخی گزارش‌ها حاکی است که وی دچار مرگ مغزی شده و با کمک دستگاه‌‌های احیا زنده نگه داشته‌ شده است.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها